"Rzeczpospolita": Sądy powolne, ale doceniane

 Prawie połowa Polaków jest dobrego zdania o sądach, chociaż skarży się na opieszałość ich działania - informuje "Rzeczpospolita" na podstawie sondażu resortu sprawiedliwości.

 

Wymiar sprawiedliwości ogromnie zyskał w oczach Polaków. W ciągu ostatnich czterech lat liczba pozytywnych jego ocen wzrosła o blisko 1/4. Wymiar sprawiedliwości, przez który Polacy rozumieją głównie sądy, dobrze ocenia 46 proc. badanych. W identycznym badaniu w 2008 r. dobrych ocen było 37 proc.

 

Jednak tam, gdzie w grę wchodzą osobiste doświadczenie z Temidą, oceny są surowsze. Z 41 proc. badanych źle oceniających wymiar sprawiedliwości (spadek o 3 pkt. proc.) ponad połowa uważa, że jego największą wadą jest opieszałość.

 

I tak prawdziwa droga przez mękę czeka przedsiębiorców, którzy procesują się np. o zapłatę za sprzedany towar. Przeciętny czas trwania sprawy w sądzie gospodarczym to 830 dni.

 

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Antoni 11:18:33 | 2012-03-15
Jak może być wiarygodny sądaż przeprowadzony przez Instytucję której zależy na dobrym wyniku? Czyżby zapomniała o maksymie"  że nie może być sędzią we własnej sprawie"?  Jaka to połowa polaków ma dobre zdanie o sądach na podstawie wypowiedzi nawet 1000 osób? Może zapytać tych którzy na własnej skórze zetkneli się z " wymiarem sprawiedliwości"?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?