Palikot: Priorytet - in vitro i związki partnerskie

Janusz Palikot zapowiedział, że wśród pierwszych kwestii, którymi jego ugrupowanie będzie chciało się zająć w Sejmie, znajdą się m.in. sprawy in vitro oraz związków partnerskich.

 

- Z całą pewnością i in vitro, i związki partnerskie będą w grupie tych pierwszych naszych projektów - powiedział Palikot na konferencji prasowej, pytany o pracę jego ugrupowania w Sejmie.

 

Jak mówił, jego ugrupowanie ma już gotowych 100 projektów, które powstały w mijającej kadencji w komisji sejmowej Przyjazne Państwo, a które - według niego - decyzją PO nie zostały poddane pod głosowanie.

 

Zapowiedział, że Ruch Palikota będzie także działał na rzecz likwidacji Senatu. - Senat nie ma sensu. Jeśli wszystkie poprawki Senatu może odrzucić zwykła większość polityczna, czyli koalicja w Sejmie, to po co poprawki Senatu? - mówił.

 

Według Palikota, w ostatnich dniach ktoś z PO proponował członkom Ruchu Palikota - którzy dostali się do Sejmu - Robertowi Biedroniowi oraz Wandzie Nowickiej objęcie stanowiska ministra ds. mniejszości seksualnych, ale obydwoje odmówili. Dopytywany od kogo były te propozycje i czy były one poważne, odparł: - Nie wiem czy były poważne, Biedroń jest w Budapeszcie, więc to była telefoniczna rozmowa.

 

Relacjonował, że ktoś zadzwonił do Biedronia, przedstawił się jako człowiek Platformy Obywatelskiej i zapytał, czy byłby gotów spotkać się w sprawie funkcji ministra ds. mniejszości seksualnych. Dodał, że Biedroń odmówił.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (23)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Urban POlityczny 18:09:47 | 2011-10-12
Tusk do Palikota
pamiętaj, PO ci wszystko wybaczy
jesli kopniesz w kuper kaczy...
szczeniaczek Palikot
sympatyk tych z sierpem i młotem
no i mistrz w rzucaniu błotem...
kłopoty Palikota
od korzenia zepsuty
to używa substytuty...
 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~może maskuja 17:53:56 | 2011-10-12
Gdy Palikot jest w formie, to jego wybryki ożywiają POlską POlitykę.
Donald Tusk

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~feniks z popiołów 17:50:47 | 2011-10-12
Polityka jest takim ciągłym zabijaniem i rodzeniem się.
Ktoś ginie /SLD/, żeby narodzić się (odrodzić) mógł ktoś /PO Palikota/.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Dyzma to pikuś 17:47:23 | 2011-10-12
By nie wypaść z medialnego obiegu, Palikot musiał przełamywać kolejne bariery, już nie tyle estetyczne, ile etyczne. W ten sposób, spadając coraz szybciej, sięgnął poziomu hieny cmentarnej: zaczął politycznie żerować na zwłokach tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
dr B. Dziobkowski, UW

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~pistolet PO 17:43:24 | 2011-10-12
Janusz Palikot jest pistoletem, za którego spust pociąga premier Donald Tusk.
M. Kamiński

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~co wniesie Palikotyzm 16:02:56 | 2011-10-12
W dawnej Europie, zróżnicowanej narodowościowo i wierzeniowo, przyjęcie przez daną narodowość chrześcijaństwa było początkiem nowej cywilizacji i jej państwowości. Chrześcijaństwo przedstawiało świat uporządkowany, rządzony racjonalnymi prawami, które człowiek miał poznawać. W tej wizji rzeczywistości człowiek miał określone miejsce i jasny cel - zbawienie.

Europa dzięki ewangelizacji oraz działalności Kościoła katolickiego
poznała starożytną i średniowieczną mądrość, wprowadzała ład moralny w życie jednostkowe i społeczne, a także poszanowanie godności każdego człowieka.

Kościół katolicki przyczynił się do rozwoju duchowości ludów Europy
, do powstania pięknego kultu religijnego, do rozwoju śpiewu, muzyki, sztuk pięknych, architektury, literatury, filozofii, szkolnictwa, do postępu gospodarczego.
Europa ma korzenie chrześcijańskie, co widać w kulturze poszczególnych narodów. Kultura Zachodu osadzona na wartościach chrześcijańskich jest siłą jednoczącą kraje europejskie.

Każdy obywatel, Europejczyk, powinien znać swoją tożsamość, swoją przeszłość, kulturę i historię swojego narodu. Musimy pamiętać, że przywiązanie do Kościoła katolickiego, do naszej kultury i tradycji, pozwoliło narodowi polskiemu przetrwać najtrudniejsze okresy w historii i odzyskać upragnioną wolność.
Józef Winiarski
 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~nikiel 15:55:41 | 2011-10-12
popatrzcie na dowolne zdjęcie waliknota, na plakatach ,w internecie w prasie itp.
 - to twarz autentycznego kretyna .
sbecja ,która go wystawił ma niezły ubaw .

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Twardy elektorat 15:16:01 | 2011-10-12
 „Twardy elektorat” Palikota. Niezwykle ciekawie prezentuje się spis miejsc, w których Ruch Palikota uzyskał najwyższe poparcie. Okazuje się, że najwięcej głosów partia Palikota otrzymała w aresztach i więzieniach.
Gospodarstwo Pomocnicze przy Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka – 42%
- Zakład Karny Warszawa Białołęka – 44%
- Areszt Śledczy Warszawa Białołęka - 35%
- Areszt Śledczy Warszawa Mokotów - 39%
- Areszt Śledczy Warszawa Grochów – 45%
- Areszt Śledczy Warszawa-Służewiec – 42%
- Dom Pomocy Społecznej, Przedwiośnie – 42%
 - Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego w Poznaniu - 56%
- Zakład Karny Siedlce – 28%
- Areszt Śledczy w Poznaniu – 41%
- Areszt Śledczy, Czarnieckiego 3 , Kraków-Podgórze – 41%
- Zakład Karny Kraków-Nowa Huta – 27%
- Areszt Śledczy, ul. Montelupich 7 , Kraków – 41%

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Homohomini 14:45:06 | 2011-10-12
Najważniejsze sprawy to jak widać gospodarka i zmiana państwa by było tańsze i przyjaźniejsze dla obywateli. Tylko w tle mamy planowanie kolejnych wydatków, np. na metodę leczenia bezpłodności (wg niektórych in vitro podobno coś leczy, tylko jeszcze naukowcy nie odkryli co bo na pewno nie niepłodność) czy rejestracje tak ważnych z punktu widzenia państwa związków partnerskich (W ramach dbania o rodzinę z którego słynie nasze państwo przeznaczając na nią najmniej w UE. W końcu mamy mały przyrost naturalny, a dzięki związkom zwiększy się on ogromnie.) Potem przyjdzie tak potrzebne i tanie dla państwa wprowadzenie dla wszystkich chętnych i niechętnych aborcji (w końcu to procedura medyczna, czyli coś służące zdrowiu człowieka - niechciana ciąża jest traktowana jak groźna choroba zakaźna - o szkodliwości tej choroby decyduje słowo niechciana lub przypadkowa). Kolejną sprawą będzie szeroki, powszechny dostęp (podobnie jak do Internetu) do miękkich narkotyków (twarde będą potem), rzecz w czasie kryzysu niezbędna zwłaszcza dla znerwicowanej młodzieży. A potem automaty z piwem w szkołach (żeby młodzież nie miała tyle stresów i mogła się trochę wyluzować) i prezerwatywy za darmo, żeby odpowiedzialna miłość nie prowadziła do szkodliwych chorób typu niechciana ciąża lub rzeżączka (prezerwatywy chronią nie tylko przed AIDS ale również chorobami wenerycznymi, katarem i łysieniem).

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~strzeż nas Boże 14:44:21 | 2011-10-12
Od Palikota strzeż nas Boże!

http://info.wiara.pl/doc/984245.Palikot-Zdjac-krzyz-w-Sejmie

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook