Ból jako dowód na istnienie człowieka?

Blogerzy - Żelazna Logika
Poniedziałek, 23 grudnia 2013, godz. 18:22
Odczuwanie bólu i świadomość istnienia. Co to za dziwne zestawienie? Otóż zadałem sobie pytanie, kiedy zdaniem zwolenników aborcji, wolno jej dokonać? Okazuje się że wystarczającym kryterium dopuszczającym aborcję są ból oraz świadomość, a raczej ich brak. Czy takie kryterium może być wystarczające?
więcej

Dlaczego wygrała właśnie ona?

Wojciech Bojanowski SJ
Poniedziałek, 16 grudnia 2013, godz. 05:47
Wczorajsze wybory w Chile niespodzianki nie przyniosły. Wygrała zdecydowanie, tak jak to można było przewidzieć, kandydatka opozycji Michelle Bachelet. Warto zapytać, dlaczego przegrała koalicja rządząca, która szczyci się wieloma osiągnięciami.
więcej

Dziennikarskie kaczki zimową porą

Polskie Radio Program 1
Grzegorz Dobroczyński SJ
Niedziela, 15 grudnia 2013, godz. 00:25
5 grudnia Polska Agencja Prasowa świętowała pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego 95-lecie. W informacjach o obchodach powtarzano, że jest ona spadkobierczynią Polskiej Agencji Telegraficznej, powstałej w 1918 roku, u zarania polskiej niepodległości.
więcej

Hobbit, elf i feministka czyli wszystkie ofiary gender

Szymon Żyśko
Sobota, 14 grudnia 2013, godz. 13:45
Premiera drugiej części Hobbita zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji internet zalewa fala ciekawostek związanych z ekranizacją tajemnic, dotąd trzymanych pod kluczem. W tych ostatnich dniach promocji szczególną uwagę media skupiają na postaci elfki Tauriel, którą gra kanadyjska aktorka Evangeline Lilly.
więcej

Obcy w centrum metropolii, czyli współczesna bieda

Zygmunt Kwiatkowski SJ
Środa, 11 grudnia 2013, godz. 11:01
Pomyślałem, że nawet na pustyni ludzie nie są tak bardzo samotni jak tutaj, na pustej ulicy, w środku miasta, przemykając się chyłkiem przed frontem domów przylegających ciasno jeden do drugiego, przed kamerami, które bacznie ich obserwują swymi dobrze ukrytymi oczami. Współczesna bieda ma to często właśnie taka samotność i opuszczenie w centrum dobrobytu.
więcej

Polska nie jest łupem polityków

Krzysztof Wołodźko
Środa, 11 grudnia 2013, godz. 06:25
Raz po raz mamy do czynienia ze zjawiskiem pączkowania partii politycznych. Na bazie dobrze już znanych wyborcom ugrupowań powstają kolejne byty, które przekonują, że stanowią zupełnie nową jakość. Na obietnicach zwykle się kończy.
więcej

Janukowycz: winni zostaną ukarani

PAP / pz
Wtorek, 10 grudnia 2013, godz. 14:58
Winni starć, do których doszło między milicją a protestującymi na Majdanie Niepodległości, zostaną ukarani - oświadczył prezydent Wiktor Janukowycz na spotkaniu ze swymi trzema poprzednikami: Leonidem Krawczukiem, Leonidem Kuczmą i Wiktorem Juszczenką.
więcej

W obronie żałoby po śmierci Mandeli

Konrad Sawicki
Wtorek, 10 grudnia 2013, godz. 06:12
Gdy świat obiegła wiadomość o śmierci Nelsona Mandeli, papież oddał mu hołd pisząc w telegramie o wybitnych zasługach zmarłego na rzecz walki o godność człowieka i przeciwstawiania się przemocy. Tego samego dnia Tomasz Terlikowski w portalu fronda.pl zamieścił komentarz, w którym napisał, że "w pierwszych latach władzy Mandeli dowodzona przez niego organizacja napadała na farmy białych, a członkowie band czarnych masowo gwałcili białe, burskie kobiety".
więcej

Feminizm, gender, Watykan a sprawa polska

Polskie Radio Program 1
Grzegorz Dobroczyński SJ
Sobota, 7 grudnia 2013, godz. 11:31
Kongres Kobiet Polskich ogłosił z końcem listopada list do papieża Franciszka, zarzucając polskim biskupom, że odrzucają ideę porozumienia, równości, wyrozumiałości, poszanowania równej godności wszystkich. "Ich "akcja" przeciwko rzekomej "ideologii gender" nas zatrważa" - napisały działaczki i poprosiły o możliwość rozmowy. Echa inicjatywy nadal słychać w mediach.
więcej

Ukraina to nasza sprawa!

Krzysztof Wołodźko
Niedziela, 1 grudnia 2013, godz. 21:51
W tych dniach patrzymy na kijowski Majdan z większymi rozterkami niż kilka lat temu. A równocześnie, nie trudno spostrzec, że poparcie dla protestujących Ukraińców połączyło tak różnych ludzi jak premier Donald Tusk, Jarosława Kaczyńskiego i Adam Michnik. Bo Ukraina bliższa Europie to także nasza wspólna sprawa.
więcej

Patriotyzm i proszek do prania

Krzysztof Wołodźko
Poniedziałek, 18 listopada 2013, godz. 04:12
Trudno mi uwierzyć, że polskie bolączki załatwi a to delegalizacja nacjonalistycznych organizacji, a to pomstowanie na feministki. Wpływ jednych i drugich na realia życia w Polsce, jeśli uczciwie przyjrzeć się rodzajom problemów, o jakie potykają się ludzie, jest niewielki. Myślę, że dla setek tysięcy rodzin w Polsce o wiele ważniejszy jest tani proszek do prania, niż Ruch Narodowy czy wykłady z gender studies.
więcej

Patriotyzm z etykietki

ks. Rafał Kaniecki
Środa, 13 listopada 2013, godz. 07:22
Patriotyzm. To słowo, które w ostatnich dniach było na ustach wielu. Czy jednak jest możliwe, aby wszyscy Polacy, którzy różnią się od siebie, czasem bardzo, światopoglądem czy pomysłami na przyszłość kraju, rzeczywiście wyróżniali się postawą prawdziwie patriotyczną?
więcej

Kogo boi się premier?

Ryszard Paluch
Poniedziałek, 11 listopada 2013, godz. 14:27
Po prostu - nie słuchamy się: rodzice nie słuchają swoich dzieci, nauczyciele wychowanków, duszpasterze wiernych, politycy obywateli.
więcej

Dzień Niepodległości w pustoszejącym kraju

Krzysztof Wołodźko
Poniedziałek, 11 listopada 2013, godz. 08:00
Dziwnie obchodzi się Dzień Niepodległości w państwie, z którego wciąż uciekają obywatele i rodzi się w nim coraz mniej dzieci. Tak, mówię o Polsce.
więcej

Zabory lepsze niż niepodległość

Marcin Łukasz Makowski
Niedziela, 10 listopada 2013, godz. 17:13
Obchodzimy dzisiaj Dzień Niepodległości. Święto, bez którego nie mógłbym napisać tych słów, a Wy nie moglibyście ich przeczytać. O tym jak wielka była cena wolności, przypominają nam dekady zaborów. Nie dla wszystkich są one jednak latami udręki. Z "Gazety Wyborczej" dowiadujemy się bowiem, że gdyby nie rozpad Polski, nigdy nie stalibyśmy się wyzwoleni i nowocześni. Rozbiory wg. "Gazety", to tryumf postępu.
więcej

Rząd wysłałbym na korepetycje do Watykanu

Piotr Żyłka
Piątek, 8 listopada 2013, godz. 19:00
Kościół instytucjonalny coraz uważniej stara się wsłuchiwać w głos świeckich. Góra nie ignoruje dołów. Tymczasem w naszym kraju dzieje się coś całkowicie przeciwnego. Ignorancją rządzących w stosunku do obywateli osiągnęła poziom bezczelności.
więcej

Dobry wujek z Ameryki kupuje ciastka z wiśnią

Marcin Łukasz Makowski
Środa, 6 listopada 2013, godz. 05:23
John Kerry jest właśnie w trakcie politycznego tournée po Europie i Bliskim Wschodzie. Wszędzie przyjeżdża jednak skruszony, tłumacząc się z afery podsłuchowej. Wszędzie, tylko nie w Polsce.
więcej

"Czyści i na poziomie" kontra "wszy słoikowe"

Krzysztof Wołodźko
Wtorek, 5 listopada 2013, godz. 02:42
Sądziłem, że niewiele mnie w polskiej publicystyce zaskoczy. Jednak niedawny artykuł Marcina Sztettera "Warszawę zaatakowały WSZY SŁOIKOWE" (tak oryginalnie), opublikowany na portalu eDziecko potwierdza najgorsze obawy co do procesów społecznych i kulturowych zachodzących w Polsce.
więcej

Zespół Downa - plama, której nie da się sprać?

Elżbieta Wiater
Poniedziałek, 4 listopada 2013, godz. 20:03
Skoro coraz więcej Polek po zdiagnozowaniu u ich nienarodzonego dziecka zespołu Downa, decyduje się na aborcję (z roku na rok systematycznie rośnie liczba aborcji eugenicznych w Polsce), to tego typu akcje raczej nie wpłyną na zmianę ich decyzji. Kto chciałby mieć dziecko z plamą i to nieusuwalną?
więcej

Pierwszy krok do legalizacji pedofilii?

Elżbieta Wiater
Czwartek, 31 października 2013, godz. 07:00
Na stronie "Charisma News", chrześcijańskim portalu skierowanym do wspólnot religijnych związanych z ruchem pentekostalnym, pojawiła się wczoraj informacja, że American Psychology Associacion uznała pedofilię za orientację seksualną, podobnie jak zrobiła to w latach 70-tych z homoseksualizmem . Jak można się domyślić, wywołało to spore poruszenie, problem w tym, że tej informacji nie można znaleźć nigdzie poza tym portalem.
więcej

Źle się dzieje w "białej służbie"

Krzysztof Wołodźko
Poniedziałek, 21 października 2013, godz. 07:49
Pozwolę sobie na felieton o temacie mało medialnym, ale dość dobrze ukazującym zachodzące w naszych realiach procesy, sprzyjające pogarszaniu ogólnej sytuacji społecznej. Rzecz będzie o pielęgniarkach.
więcej

Etycznie szokujący prosiaczek

Marta Brzezińska-Waleszczyk
Sobota, 19 października 2013, godz. 16:29
"To zwierzątko nie miało w ogóle żadnego życia - urodziło się i zostało zabite. I z tego powodu jest nam jeszcze bardziej przykro" - ubolewał nad prosiaczkiem z Makro prof. Jan Hartman. Przykro nie jest mu już z powodu ponad sześciuset dzieci rocznie, które nie mają nawet szansy, by się urodzić…
więcej

Dzień Dziecka Utraconego

Elżbieta Wiater
Poniedziałek, 14 października 2013, godz. 16:00
Temat poronień czy ciąż, które kończą się tzw. martwym urodzeniem to kwestia delikatna, ale trzeba o niej mówić z co najmniej kilku powodów.
więcej

Walka na okładki i na noże

Dariusz Piórkowski SJ
Poniedziałek, 14 października 2013, godz. 13:05
Najnowsza okładka tygodnika "W Sieci" przekroczyła granice dobrego smaku, stając się orężem dziennikarskiego makiawelizmu. Bo oto okazuje się, że cel jednak uświęca środki.
więcej

Milcząca większość ma głos

Krzysztof Wołodźko
Poniedziałek, 14 października 2013, godz. 06:30
Co prawda na oficjalne wyniki warszawskiego referendum w sprawie odwołania prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz trzeba będzie jeszcze poczekać, ale z bardzo dużym prawdopodobieństwem jego wyniki okażą się nieważne. W III Rzeczpospolitej nie po raz pierwszy wygrała milcząca większość.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?