Morawiecki o reformach systemu podatkowego

PAP/Wojciech Pacewicz

W Polsce nie jest potrzebna radykalna zmiana systemu podatkowego, ale należy go poprawiać - uważa wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

 

"W Polsce nie jest potrzebna radykalna zmiana podatków, ponieważ w kraju, który już 27 lat jest wolnym krajem i jest bardzo wiele różnych regulacji podatkowych, zmiana systemu podatkowego za pomocą - nazwijmy to tak obrazowo - za pomocą młota pneumatycznego, to nie jest właściwe podejście. Lepiej używać skalpela chirurgicznego, żeby poprawiać ten system" - powiedział Morawiecki dziennikarzom w Białej Podlaskiej, gdzie uczestniczył w symbolicznym wbiciu łopaty na placu budowy mieszkań w programie Mieszkanie Plus.

 

Zaznaczył, że właśnie takich zmian dokonuje rząd. "Zmieniliśmy kwotę wolną od podatku dla trzech milionów podatników, tych najbardziej potrzebujących, tych przeciętnie zarabiających, ale również zmieniamy inne elementy całego systemu podatkowego" - powiedział.

 

"W końcu +500plus+ to jest de facto zmiana systemu podatkowego, w tym sensie, że dajemy te pieniądze ludziom, którzy najbardziej potrzebują, dla wsparcia też programów prorodzinnych, proludnościowych" - zaznaczył. 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lleszek 21:35:46 | 2016-12-22
Kolejna zmiana poglądów rządzącej elity. Jakie poglądy będą aktualne za miesiąc ? A jakie za dwa ?

Oceń 5 17 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 21:10:24 | 2016-12-22
Czyli  wrócono do starego modelu.Miał być wielki plan Morawieckiego.A jak tam tempo wzrostu po dobrej zmianie.Czy 500+  i koryto plus dobrze napędzają gospodarkę? A może coś upaństwowić?Może obniżyć emerytury tym co pracowali w PRL ?W końcu wszyscy pracowali dla reżimu?(z wyjątkiem Kaczyńskich oczywiście.)

Oceń 9 21 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook