Chiny zainwestowały w turystykę 423 mld USD

Jak podał chiński Państwowy Urząd Turystyki, w 2011 r. ogólna wartość inwestycji związanych z rozwojem turystyki w tym kraju wyniosła 423 mld dolarów. Większość z nich to projekty wieloletnie. Inwestycje zakończone w ub.r. szacuje się na 33 mld dolarów.


Przedstawiciel Państwowego Urzędu Turystyki powiedział, że 39 proc. wszystkich inwestycji zrealizował sektor prywatny, inwestycje finansowane z budżetu centralnego stanowiły 25 proc., a 13 proc. podjęły lokalne administracje.

Tradycyjnie bogatsze regiony wschodniej i centralnej części Chin również w tym rankingu są na czele stawki największych inwestorów. We wschodnich prowincjach wydano ponad połowę całości środków, zainwestowanych w turystykę.

Jak podkreślił przedstawiciel Urzędu, najwięcej środków finansowych (66 proc.) zainwestowano w infrastrukturę wybranych obszarów. Pozostałe środki przeznaczono na budowę kurortów wakacyjnych oraz na renowacje miast o dużym turystycznym i historycznym znaczeniu. Jedynie 18 proc. z kwoty 423 mld dolarów przeznaczono na rozwój sektora restauracji i hoteli.

Według fachowców Urzędu, w przyszłości w Chinach będzie się nasilać łączenie inwestycji w turystykę z urbanizacją. Idea ta zawarta jest w popularnym ostatnio haśle, dotyczącym nowej koncepcji rozwoju miast: "wygodne mieszkanie, łatwe zatrudnienie, dogodne podróżowanie". Projekt ten ma stworzyć dogodne warunki dla inwestycji w infrastrukturę związaną z obsługą wymagających, zamożnych turystów, zwłaszcza na terenie Wschodnich Chin.

 

Wspomóż Nas
Tagi: chiny, turystyka

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?