Strefa euro? Wejdziemy, gdy będzie naprawiona

Chcemy przystąpić do strefy euro, kiedy będzie w sposób dla nas przekonujący naprawiona - powiedział we wtorek minister finansów Jacek Rostowski. Wyjaśnił, że na razie Polska chce współpracować z innymi krajami UE, żeby ratować euro.

 

- Nie jest żadną tajemnicą dla kogokolwiek, że strefa euro nie funkcjonuje w tej chwili idealnie - powiedział szef resortu finansów na konferencji po posiedzeniu rządu. Dodał, że w związku z tym Polska jest "jak najgorętszym orędownikiem" naprawy strefy euro.

 

Jego zdaniem kryzys w eurogrupie jest największym zagrożeniem dla polskiej gospodarki.

 

- Gdyby nie kryzys w strefie euro, to po wynikach z trzeciego kwartału tego roku zastanawialibyśmy się nad podwyższeniem projekcji wzrostu (gospodarczego - red.) na przyszły rok z 4 proc. na 4,5 proc., a może nawet trochę więcej - powiedział Rostowski.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~MNk 21:37:07 | 2011-12-06
 Wprowadzą Euro bardzo szybko, bo tego chcą od nas Niemcy, między wierszami powiedział to Sikorski, po przyjeździe z Niemiec. Najgorsze jest to, że nie będzie referendum. Jeżeli nie wejdzie Wielka Brytania, Szwecja i Dania do strefy Euro, my też nie powinniśmy się tam pakować. Gdy nie ma kontroli nad podażą pieniądza, nie ma kontroli nad gospodarką, wie to każdy student ekonomii.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?