Archiwum

Europejskie indeksy mocno spadają

Bloomberg / PAP / ak
Poniedziałek, 29 czerwca 2015, godz. 12:03
Na giełdach w zachodniej Europie indeksy notują kilkuprocentowe spadki, które niwelują ubiegłotygodniowe wzrosty. Wpływ na to ma brak porozumienia Grecji z wierzycielami.
więcej

Wyjście z eurolandu ratunkiem dla Grecji

Anna Widzyk / PAP / pk
Poniedziałek, 15 czerwca 2015, godz. 09:24
Najlepszym rozwiązaniem problemów Grecji byłoby wyjście tego kraju ze strefy euro i przeprowadzenie dewaluacji - ocenił niemiecki ekonomista, szef Instytutu Badań na Gospodarką Ifo w Monachium Hans-Werner Sinn.
więcej

Terminal LNG będzie gotowy w tym roku

PAP / psd
Sobota, 13 czerwca 2015, godz. 10:54
Ustępujący szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński zapowiedział, że terminal LNG w Świnoujściu będzie gotowy w 2015 roku. Dodał, że dzięki tej inwestycji Polska zwiększy bezpieczeństwo energetyczne 10-krotnie.
więcej

Rząd przyjął założenia do budżetu na 2016 r.

PAP / slo
Wtorek, 9 czerwca 2015, godz. 15:57
Rząd przyjął we wtorek założenia do projektu budżetu na 2016 rok ze wzrostem PKB 3,8 proc. i średnioroczną inflacją 1,7 proc. - poinformowała PAP Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Podstawowym czynnikiem wzrostu PKB ma pozostać prywatny popyt krajowy.
więcej

Zatrudnieni na "śmieciówkach" mogą należeć do związków zawodowych

PAP / slo
Wtorek, 2 czerwca 2015, godz. 10:57
Ograniczenie udziału w związkach zawodowych do pracowników zatrudnionych na etacie jest niekonstytucyjne - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Wyrok TK oznacza, że zatrudnieni na "śmieciówkach" mogą należeć do związków zawodowych.
więcej

Czasowa praca na 10 lat lub... dłużej

„Dziennik Gazeta Prawna” / PAP / slo
Poniedziałek, 1 czerwca 2015, godz. 07:41
Firmy nadal starają się unikać stałego zatrudnienia. W ciągu roku o prawie jedną piątą wzrosła liczba terminowych umów zawieranych na dłużej niż pięć lat - wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy, które przytacza "Dziennik Gazeta Prawna".
więcej

PZU kupił 25 proc. akcji Alior Bank

PAP / psd
Sobota, 30 maja 2015, godz. 14:54
PZU kupił 25 proc. akcji Alior Bank - poinformował w sobotę prezes PZU Andrzej Klesyk. Wartość transakcji to 1,6 mld złotych. Do sfinalizowania transakcji potrzeba jeszcze zgody KNF i UOKiK.
więcej

KE chce ujednolicenia bazy podatku CIT w UE

PAP / ptt
Środa, 27 maja 2015, godz. 19:30
KE wraca do pomysłu wprowadzenia na szczeblu UE systemu wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania firm - poinformował w środę Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za sprawy euro. Szczegóły propozycji KE przedstawi w czerwcu.
więcej

Bezrobocie w niemal co czwartej rodzinie

PAP / slo
Piątek, 15 maja 2015, godz. 13:17
Osoby bezrobotne i poszukujące pracy można obecnie spotkać w niemal co czwartej rodzinie (23 proc.) - wynika z sondażu CBOS. Blisko dwie trzecie osób bezrobotnych (65 proc.) pozostaje bez pracy dłużej niż rok; prawie jedna trzecia (31 proc.) nie stara się znaleźć pracy.
więcej

Oszustwa podatkowe i walka z wiatrakami

„Puls Biznesu” / PAP / slo
Piątek, 15 maja 2015, godz. 07:22
Na koniec ubiegłego roku podatnicy byli winni fiskusowi 45 mld zł. I chociaż wykrywalność oszustw podatkowych wzrosła z 29 proc. do 43 proc. w 2014 r., tylko z samego podatku VAT resort finansów doliczył się 30 mld zł zaległości - czytamy w "Pulsie Biznesu".
więcej

RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

PAP / slo
Środa, 6 maja 2015, godz. 12:22
Rada Polityki Pieniężnej podczas zakończonego w środę posiedzenia zdecydowała się nie zmieniać poziomu stóp procentowych - poinformował bank centralny w komunikacie. Decyzja jest zgodna z oczekiwaniami ekonomistów.
więcej

Fiskusowi udaje się sprawnie ściągać podatki

"Rzeczpospolita" / PAP / slo
Środa, 6 maja 2015, godz. 07:23
W wielu miastach fiskusowi udaje się sprawnie ściągać podatki, i to w sposób przyjazny dla podatników - informuje "Rzeczpospolita".
więcej

KE podnosi prognozy dla Polski?

Krzysztof Strzępka / PAP / pk
Wtorek, 5 maja 2015, godz. 12:43
Polska gospodarka będzie rozwijała się w tym roku w tempie 3,3 proc., a w 2016 r. - 3,4 proc. - przewiduje KE w swoich prognozach ekonomicznych. To nieco lepsze szacunki niż te zaprezentowane zimą, gdy wskazywano, że nasze PKB urośnie w tym roku o 3,2 proc.
więcej

Lepsze prognozy wzrostu gospodarczego dla UE

Anna Widzyk / PAP / pk
Wtorek, 5 maja 2015, godz. 11:33
Produkt krajowy brutto Unii Europejskiej wzrośnie w 2015 r. o 1,8 proc., a w strefie euro o 1,5 proc. - przewiduje Komisja Europejska w opublikowanych we wtorek wiosennych prognozach gospodarczych. Wskaźniki te są wyższe niż zakładano w prognozach zimowych.
więcej

Uwaga na próbną pracę w okresie letnim

"Dziennik Gazeta Prawna" / PAP / slo
Wtorek, 21 kwietnia 2015, godz. 07:32
W zbliżającym się okresie letnim, ze względu na wzrost zapotrzebowania na pracę w niektórych branżach, znów może być nadużywane tzw. zatrudnienie na próbę - przestrzega "Dziennik Gazeta Prawna".
więcej

Polska chce złagodzenia restrykcji ws. CO2

Krzysztof Strzępka / PAP / pk
Środa, 15 kwietnia 2015, godz. 19:56
Polska chce, by w ramach wdrażanej reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2, powstał fundusz, z którego czerpałyby najbardziej energochłonne gałęzie przemysłu, mogące rozważać przenoszenie się poza UE w związku z jej restrykcyjną polityką klimatyczną.
więcej

Nie będzie prezesem ZUS. Nie przeszła rozmowy

PAP / slo
Wtorek, 14 kwietnia 2015, godz. 15:05
W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej zakończył się nabór na stanowisko prezesa ZUS; powołany przez ministra pracy zespół konkursowy nie wyłonił kandydata - podał we wtorek resort. Obowiązki prezesa ZUS nadal pełni więc Elżbieta Łopacińska, członkini zarządu ZUS.
więcej

Zdrowe jaja

PAP / jssj
Sobota, 4 kwietnia 2015, godz. 09:30
Aminokwasy, których ludzki organizm nie może sam wytworzyć, niewiele tłuszczów, witaminy - przeciwutleniacze chroniące przed miażdżycą i nowotworami - takie m.in. składniki odżywcze i substancje zawiera jajo, które będzie królować na wielkanocnych stołach.
więcej

"Okres niskich stóp procentowych skończy się"

PAP / psd
Środa, 1 kwietnia 2015, godz. 13:41
Niskie stopy procentowe mogą sprzyjać nadmiernemu zadłużaniu, dlatego należy informować kredytobiorców, że niskie raty kiedyś się skończą - powiedziała w środę członkini zarządu NBP prof. Małgorzata Zaleska na Spotkaniu Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2015.
więcej

Rośnie produkcja żywności ekologicznej

PAP / pk
Niedziela, 29 marca 2015, godz. 13:29
Wartość produkcji ekologicznej na świecie szacowana jest na 55 mld euro (2013 r.), liderem są Stany Zjednoczone, które wytwarzają 43 proc. ekologicznej żywności. Polska na razie jest daleko w tyle.
więcej

Na polskiej wsi dawno nie było tak źle

"Puls Biznesu"
Piątek, 27 marca 2015, godz. 08:40
Nastroje rolników są najgorsze od dwóch i pół roku - alarmuje "Puls Biznesu".
więcej

GUS: w lutym stopa bezrobocia wyniosła 12 proc.

PAP / psd
Wtorek, 24 marca 2015, godz. 10:17
W lutym 2015 roku bezrobotni zarejestrowani w urzędach pracy stanowili 12 proc. osób aktywnych zawodowo - poinformował we wtorek GUS. W styczniu 2014 r. stopa bezrobocia także wynosiła 12 proc.
więcej

Ten projekt ogranicza wolność gospodarczą

„Puls Biznesu” / PAP / slo
Czwartek, 19 marca 2015, godz. 08:25
Coraz więcej negatywnych opinii dotyczy projektu prawa działalności gospodarczej, które jego twórca, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, nazwał konstytucją dla firm - informuje "Puls Biznesu".
więcej

Polski biznes jest zadłużony po uszy

„Dziennik Gazeta Prawna” / PAP / slo
Czwartek, 19 marca 2015, godz. 07:00
Ponad 3 mld złotych wynosi łączna wartość zobowiązań w czterech głównych branżach gospodarki zgłoszonych do Krajowego Rejestru Długów - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
więcej

Propozycje bankowców dla frankowiczów

PAP / psd
Środa, 11 marca 2015, godz. 10:48
Utworzenie dwóch funduszy - dla osób, które znajdą się w trudnej sytuacji życiowej oraz dla frankowiczów, na wypadek gwałtownego wzrostu kursu tej waluty, a także wprowadzenie możliwości zmiany zabezpieczenia kredytów hipotecznych - to propozycje bankowców ws. rozwiązania m.in. problemu kredytów frankowych.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook