Archiwum

Banki chcą się pozbyć trudnych kredytów

"Rzeczpospolita" / PAP / slo
Środa, 29 października 2014, godz. 10:10
Do końca tego roku banki mogą sprzedać windykatorom złe pożyczki hipoteczne warte 1,5 mld zł - informuje "Rzeczpospolita".
więcej

Rosja: rośnie inflacja, słabnie wzrost gospodarczy

PAP / pk
Wtorek, 28 października 2014, godz. 16:51
Rubel po raz kolejny pobił rekord spadków; w relacji do euro osiągnął we wtorek kurs 54,04; za dolara płacono 42,50 rubla. Inflacja może przekroczyć 8 proc. - ostrzegł minister ds. rozwoju gospodarczego Aleksiej Uljukajew. Według resortu też słabnie wzrost gospodarczy Rosji.
więcej

Sądny dzień dla "frankowców". Będzie po 4 zł?

PAP / psd
Poniedziałek, 27 października 2014, godz. 08:46
Za miesiąc Szwajcarzy zagłosują w referendum, którego wynik może mieć fatalny dla Polaków posiadających kredyty we frankach. W czarnym scenariuszu szwajcarska waluta może zdrożeć do 4 zł, a miesięczna rata kredytu nawet o 250 zł - czytamy w "Metrze".
więcej

25 banków nie podołało stress testom EBC

PAP / Krzysztof Strzępka
Niedziela, 26 października 2014, godz. 16:21
Europejski Banku Centralny poinformował w niedzielę, że jego stress testy czyli badania odporności na negatywne czynniki rynkowe 130 największych banków strefy euro dały w przypadku 25 z nich wynik negatywny.
więcej

"ZUS to mały problem, duży to system"

PAP / pz
Sobota, 25 października 2014, godz. 09:06
Prezes Warsaw Enterprise Institute Robert Gwiazdowski uważa, że obchodzący w piątek 80-lecie powołania Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest małym problemem państwa. Dużym jest obecny system ubezpieczeń emerytalnych - uważa ekonomista. W jego ocenie emerytury powinny być równe.
więcej

Rosja pogrąża się w kryzysie walutowym

PAP / psd
Piątek, 24 października 2014, godz. 12:18
Od początku 2014 roku rubel stracił na wartości około 25 proc. - informuje w piątek dziennik "Wiedomosti", dodając, że w świecie finansowym spadek wartości waluty o ponad 20 proc. w skali roku uważany jest za kryzys walutowy.
więcej

"Na polityce klimatycznej UE zyskają bogaci"

PAP / psd
Piątek, 24 października 2014, godz. 12:01
Na nowych zasadach polityki klimatycznej UE do 2030 r. prawdopodobnie zyskają bogate państwa, a biedniejsze - stracą - uważa ekspert od polityki energetycznej prof. Krzysztof Żmijewski z Politechniki Warszawskiej.
więcej

Bieńkowska za szybkim wejściem do strefy euro

PAP / slo
Czwartek, 23 października 2014, godz. 21:15
Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbieta Bieńkowska uważa, że Polska "powinna równym, marszowym, dość szybkim krokiem iść w kierunku strefy euro".
więcej

Czy gaz na Słowację popłynie przez Polskę?

PAP / pk
Środa, 22 października 2014, godz. 16:42
Słowacja, która w 100 proc. jest uzależniona od tranzytu gazu z Rosji przez Ukrainę, dyskutuje ze stroną rosyjską o budowie interkonektorów gazowych do sąsiednich krajów, Polski i Węgier - poinformowała w środę agencja Interfax.
więcej

Przedłużają się rozmowy gazowe w Brukseli

Aneta Oksiuta / PAP / pk
Wtorek, 21 października 2014, godz. 18:18
Przedłużają się wtorkowe rozmowy w Brukseli w sprawie warunków dostaw gazu dla Ukrainy z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy. Spotkanie miało się zakończyć wczesnym popołudniem, jednak wciąż trwa.
więcej

Poroszenko i Putin rozmawa w sprawie gazu

PAP / pk
Wtorek, 21 października 2014, godz. 16:46
Prezydenci Ukrainy i Rosji, Petro Poroszenko i Władimir Putin, przeprowadzili we wtorek rozmowę telefoniczną, związaną m.in. z odbywającymi się w Brukseli konsultacjami trójstronnymi w sprawie gazu - poinformowały służby prasowe szefa państwa ukraińskiego.
więcej

Jaceniuk: za wcześnie by mówić o porozumieniu

PAP / pk
Niedziela, 19 października 2014, godz. 21:24
Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oświadczył w niedzielę, że na razie nie można mówić o osiągnięciu porozumienia z Rosją w sprawie wznowienia przerwanych w czerwcu dostaw gazu na Ukrainę.
więcej

WISE: cele gospodarcze korzystne dla Polski

PAP / pk
Niedziela, 19 października 2014, godz. 10:05
Niższe zużycie ropy, gazu i węgla, mniejszy import ropy i gazu, roczne rachunki za energię mniejsze o kilkanaście miliardów zł rocznie - takie według think-tanku WISE będą w Polsce efekty realizacji bardziej ambitnych celów UE dla efektywności energetycznej.
więcej

Za 5 lat będzie o połowę więcej milionerów

"Puls Biznesu" / PAP / pz
Czwartek, 16 października 2014, godz. 07:10
Światowa populacja milionerów wzrośnie w ciągu pięciu lat z 35 do 53 mln osób. Wszystko dzięki szybkiemu bogaceniu się rynków wschodzących - pisze "Puls Biznesu", powołując się na raport Credit Suisse.
więcej

Rosja: kolejny, rekordowy spadek rubla

PAP / pk
Środa, 15 października 2014, godz. 17:32
Rubel osiągnął w środę historycznie najniższy poziom: ponad 52 ruble za euro i 40,86 za dolara. Zdaniem ekspertów, jeśli nie ustabilizuje się cena ropy, nie ma nadziei na powstrzymanie spadków rosyjskiej waluty.
więcej

Niemcy: rozpoczął się strajk maszynistów

PAP / pk
Środa, 15 października 2014, godz. 14:31
Strajk niemieckich maszynistów kolejowych rozpoczął się w czwartek o godz. 14 i potrwa do godz. 4 w czwartek - poinformował związek zawodowy GDL. Akcja protestacyjna obejmie ruch towarowy i pasażerski, w tym miejskie koleje dojazdowe (S-Bahn).
więcej

Rosja: rubel wciąż traci na wartości

PAP / ptsj
Piątek, 10 października 2014, godz. 18:20
Nie bacząc na interwencje Banku Rosji, który od 3 października, próbując powstrzymać spadek kursu rubla, sprzedał na giełdzie walutowej w Moskwie ok. 6 mld dolarów, w piątek rosyjska waluta nadal traciła na wartości, spadając do rekordowo niskiego poziomu.
więcej

Spada eksport towarów do Niemiec

PAP / pk
Czwartek, 9 października 2014, godz. 09:42
Eksport Niemiec spadł w sierpniu o 5,8 proc. mdm, po uwzględnieniu dni roboczych i zmian sezonowych, po wzroście miesiąc wcześniej o 4,8 proc., po korekcie - poinformował Federalny Urząd Statystyczny w komunikacie.
więcej

Opinie w sprawie przyszłorocznego budżetu

PAP / ptsj
Środa, 8 października 2014, godz. 16:56
Według rządu, budżet na przyszły rok jest bardzo odpowiedzialny i stabilny, choć niepozbawiony elementów prospołecznych. Opozycja krytykuje projekt i ogłasza, że go nie poprze.
więcej

Kartoflana katastrofa. Jemy mniej ziemniaków

"Puls Biznesu" / PAP / pz
Środa, 8 października 2014, godz. 07:13
Jemy mniej ziemniaków. W latach 90. było to 140 kg na osobę, a dzisiaj nieco ponad 100 kg. W tym roku na wzrost ich konsumpcji może wpłynąć niska cena - informuje "Puls Biznesu".
więcej

Projekt dotyczący rajów podatkowych w Sejmie

PAP / ptsj
Poniedziałek, 6 października 2014, godz. 15:02
W poniedziałek klub PO złożył w Sejmie poselski projekt zmieniający vacatio legis ustawy, która ma ukrócić wyprowadzanie przez firmy zysków za granicę, tak by przepisy mogły wejść w życie od 1 stycznia 2015 r. - potwierdziła PAP kancelaria Sejmu.
więcej

Szczurek: koszt działań z expose 3,2-3,6 mld zł

PAP / psd
Poniedziałek, 6 października 2014, godz. 10:26
Koszt dla budżetu państwa w 2016 roku działań zaprezentowanych w expose przez premier Ewę Kopacz to maksymalnie 3,2-3,6 mld zł, ale możliwe jest, że będzie on niższy - poinformował minister finansów Mateusz Szczurek.
więcej

Będzie wzrastać liczba fałszywych euro

PAP / pk
Sobota, 4 października 2014, godz. 11:18
W następnych latach może wrastać liczba wprowadzanych także do obiegu w Polsce fałszywych euro - oceniają eksperci. Według nich więcej będzie też tzw. domowych ośrodków fałszerskich i - co za tym idzie - falsyfikatów polskich banknotów o niskich nominałach.
więcej

46 mln euro kary za nadprodukcję mleka

PAP / psd
Piątek, 3 października 2014, godz. 16:18
Polscy rolnicy będą musieli zapłacić ponad 46 mln euro za przekroczenie w ubiegłym roku unijnego limitu produkcji mleka - poinformowano w piątkowym komunikacie Komisji Europejskiej. Łączna kwota kar nałożona na osiem państw unijnych wynosi 409 mln euro.
więcej

Bieńkowska w PE: po pierwsze gospodarka

PAP / pz
Czwartek, 2 października 2014, godz. 14:20
Pełny rozwój potencjału rynku wewnętrznego, wspieranie konkurencyjności przemysłowej poprzez inwestycje i innowacje, a także uwolnienie możliwości biznesu, to priorytety kandydatki na komisarza UE Elżbiety Bieńkowskiej wymienione przez nią w europarlamencie.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?