Archiwum

Polska zacznie wkrótce zarabiać na grafenie?

“Metro” / PAP / slo
Piątek, 5 grudnia 2014, godz. 07:28
Jest szansa, że już w przyszłym roku Polska zacznie zarabiać na grafenie, zapowiada "Metro". Nasi naukowcy wspólnie z inżynierami stworzyli urządzenie, które kosztem zaledwie 100 zł może produkować arkusze grafenu o wartości 300 tys. zł każdy.
więcej

Ekonomiści: nie będzie zmian stóp procentowych

PAP / ptsj
Środa, 3 grudnia 2014, godz. 08:11
W ciągu dwóch najbliższych dni uwaga inwestorów będzie skierowana na banki centralne. Ekonomiści spodziewają się, że zarówno polska Rada Polityki Pieniężnej (RPP), jak i Europejski Bank Centralny (EBC) pozostawią stopy procentowe bez zmian.
więcej

Spadający kurs rubla niepokoi analityków

PAP / ptsj
Wtorek, 2 grudnia 2014, godz. 19:18
Rekordowe spadki rosyjskiej waluty wzbudzają niepokój ekspertów. Nie wiadomo, jak Rosja poradzi sobie z kryzysem i jakie będą implikacje słabego rubla dla światowej gospodarki - pisze we wtorek "Financial Times".
więcej

Rosja: resort gospodarki nie wyklucza recesji

PAP / pk
Wtorek, 2 grudnia 2014, godz. 12:09
Rosyjskie Ministerstwo ds. Rozwoju Gospodarczego nie wyklucza wejścia gospodarki kraju w stan recesji już po pierwszym kwartale roku 2015, w drugim półroczu jest możliwy zwrot w stronę wzrostu - oświadczył we wtorek wiceszef resortu Aleksiej Wiediew.
więcej

UE przekaże Ukrainie ponad 550 mln euro

Jarosław Junko / PAP / pk
Piątek, 28 listopada 2014, godz. 14:48
Unia Europejska przekaże Ukrainie 500 mln euro pomocy makrofinansowej oraz 55 mln euro na finansowanie rozwoju polityki regionalnej - oświadczył w piątek w Kijowie unijny komisarz ds. polityki sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannes Hahn.
więcej

Rubel znowu gwałtownie traci na wartości

PAP / ptsj
Piątek, 28 listopada 2014, godz. 09:13
Rubel gwałtownie traci na wartości. W piątek na otwarciu giełdy w Moskwie za dolara płacono 49,47 rubli, czyli o 0,82 RUB więcej niż na czwartkowym zamknięciu. Za euro dawano 61,70 rubli, tj. o 0,77 RUB więcej niż w czwartek na koniec dnia.
więcej

Program pobudzenia inwestycji w Unii w PE

PAP / Krzysztof Strzępka / ptsj
Środa, 26 listopada 2014, godz. 15:41
Szef KE Jean-Claude Juncker zaprezentował w środę w PE długo oczekiwany plan, który ma pobudzić inwestycje w UE na ponad 300 mld euro. Ma być panaceum na słabości niemogącej podnieść się z kryzysu gospodarki unijnej. Realnych pieniędzy jest w nim jednak mało.
więcej

Poród opłacony wirtualną walutą

PAP/ kn
Poniedziałek, 24 listopada 2014, godz. 07:23
W szpitalu Medicovera można już płacić kryptowalutą. Jest pierwsza para, która w bitcoinie chce rozliczyć koszty porodu, informuje "Puls Biznesu".
więcej

Rolls-Royce wybuduje fabryki w Polsce?

„Puls Biznesu” / PAP / slo
Piątek, 21 listopada 2014, godz. 07:00
Jest szansa, że brytyjska firma Rolls-Royce zbuduje w Polsce dwie fabryki silników - okrętowych w Gdańsku i lotniczych na południu naszego kraju - dowiedział się "Puls Biznesu".
więcej

NBP: euro szansą dla Polski, ale są warunki

PAP / ptsj
Czwartek, 20 listopada 2014, godz. 18:00
Przyjęcie euro daje Polsce szansę na osiągnięcie sukcesu gospodarczego, ale sukces ten nie jest przesądzony. Aby go odnieść Polska musi wzmocnić swoją gospodarkę - wynika z raportu NBP "Ekonomiczne wyzwania integracji Polski ze strefą euro".
więcej

Eksperci sugerują, by unowocześnić kopalnie

PAP / pk
Środa, 19 listopada 2014, godz. 15:00
Unowocześnienie kopalń, oddzielenie aktywów rentownych od tych, które nigdy nie przyniosą zysków oraz likwidacja tych ostatnich - to według ekspertów sposób na wydobycie z zapaści polskiego górnictwa. Wskazywali też na konieczność zaciskania pasa w trudnym czasie.
więcej

Europejska gospodarka lekko drgnęła w górę

PAP / Krzysztof Strzępka
Piątek, 14 listopada 2014, godz. 18:30
Gospodarka strefy euro i całej UE nieco drgnęła w górę w trzecim kwartale, m.in. dzięki Niemcom, którym udało się uciec przed techniczną recesją, ale też lepiej rozwijającej się Francji. Polska pozostaje w czołówce rozwijających się państw unijnych.
więcej

W Mysłowicach-Wesołej znów rusza wydobycie

Środa, 12 listopada 2014, godz. 19:44
Po ponad miesiącu od katastrofy, do której doszło 6 października w kopalni Mysłowice-Wesoła, w środę po południu rozpoczęto uruchamianie jednej ze ścian wydobywczych tego zakładu.
więcej

Bezrobocie w październiku spadło do 11,3 proc.

PAP / ptsj
Poniedziałek, 10 listopada 2014, godz. 16:07
W październiku stopa bezrobocia spadła w Polsce do 11,3 proc. wobec 11,5 we wrześniu - poinformował w poniedziałek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.
więcej

Chiny i Rosja podpisały porozumienie ws. gazu

PAP / pk
Niedziela, 9 listopada 2014, godz. 19:22
W obecności przywódców Rosji i Chin, Władimira Putina i Xi Jinpinga, podpisano w niedzielę w Pekinie szereg porozumień o współpracy obu państw w dziedzinie energetycznej, w tym ramowe porozumienie ws. drugiej, zachodniej drogi zaopatrzenia Chin w rosyjski gaz.
więcej

Spadek rubla to już panika na pełną skalę

PAP / ptsj
Piątek, 7 listopada 2014, godz. 22:00
Notowania rubla w piątek po południu znów spadły; kurs euro przekroczył po raz pierwszy 60 RUB. Kurs dolara wyniósł 46 RUB. Bank Rosji ogłosił, że oznacza to zagrożenie dla stabilności systemu finansowego. Eksperci nazwali to "paniką na pełną skalę".
więcej

Rosja: kurs rubla nadal leci na łeb na szyję

PAP / psd
Środa, 5 listopada 2014, godz. 16:27
Choć Bank Rosji od początku października, usiłując powstrzymać przecenę rubla, sprzedał na giełdzie walutowej w Moskwie ponad 30 mld dolarów, kurs rosyjskiej waluty narodowej nadal leci na łeb na szyję.
więcej

Nielegalne zatrudnienie. Trzeba zmienić prawo

PAP / slo
Wtorek, 4 listopada 2014, godz. 19:11
W ostatnich siedmiu latach inspekcja pracy prześwietliła 146 tys. podmiotów pod kątem legalności zatrudnienia; naruszenia przepisów stwierdzono w co drugim; by skutecznie walczyć z nielegalnym zatrudnianiem, trzeba zmienić prawo - wskazuje PIP w opracowaniu dla Rady Ochrony Pracy.
więcej

KE obniża prognozę wzrostu gospodarczego

PAP / Krzysztof Strzępka / Aneta Oksiuta
Wtorek, 4 listopada 2014, godz. 13:36
Wzrost gospodarczy w Polsce spadnie z 3 proc. w tym roku do 2,8 proc. w przyszłym - przewiduje w swoich prognozach KE. Do słabszego rozwoju przyczyniają się nie najlepsza sytuacja w strefie euro oraz napięcia za wschodnią granicą.
więcej

Bardzo niski kurs euro w stosunku do dolara

PAP / pk
Poniedziałek, 3 listopada 2014, godz. 21:27
Kurs euro spadł w poniedziałek po południu do 1,2480 dolara czyli poziomu nienotowanego od ponad dwóch lat, co zdaniem ekspertów wiąże się zarówno ze słabą koniunkturą w strefie euro, jak też z niezłą kondycją gospodarki USA, umacniającą pozycję ich waluty.
więcej

Lekarze, fryzjerzy prawnicy z kasami fiskalnymi

PAP / slo
Niedziela, 2 listopada 2014, godz. 13:07
W przyszłym roku m.in. wszyscy lekarze i fryzjerzy zainstalują kasy fiskalne - wynika z projektu rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencji na kasach rejestrujących. Ministerstwo Finansów tłumaczy, że takie były postulaty organów podatkowych i konsumentów.
więcej

Rosja: bank centralny podwyższył stopę proc.

PAP / pz
Piątek, 31 października 2014, godz. 18:54
Centralny Bank Rosji podniósł w piątek swą podstawową stopę procentową o 1,5 punktu procentowego, do 9,5 proc., uzasadniając to koniecznością podtrzymania rubla, ale wkrótce potem kurs rosyjskiej waluty osiągnął kolejny rekordowo niski poziom.
więcej

Ile wydamy na Wszystkich Świętych?

Money.pl
pz
Piątek, 31 października 2014, godz. 16:24
To będą oszczędne święta Wszystkich Świętych - wynika z badania, przeprowadzonego wśród internautów przez portal Money.pl. Prawie połowa ankietowanych planuje wydać w tym roku na dekorację grobów bliskich nie więcej niż 50 złotych.
więcej

Słowacy planują budowę gazociągu z Polski

PAP / pk
Czwartek, 30 października 2014, godz. 21:30
Słowacki operator sieci gazowniczej Eustream planuje zbudowanie transgranicznego gazociągu do Polski, by umożliwić w ten sposób dostawy gazu łupkowego z USA na Słowację i zmniejszyć jej zależność od gazu rosyjskiego - podały w czwartek słowackie media.
więcej

500 mln zł dla firm dotkniętych embargiem

PAP / psd
Czwartek, 30 października 2014, godz. 11:22
500 mln zł ma trafić do firm, które straciły na blokadzie eksportu polskich towarów do Rosji - poinformował resort pracy i polityki społecznej. Będą to dopłaty do wynagrodzeń i szkoleń pracowników oraz opłaty składek na ZUS.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?