Archiwum

Australia: szefowa MSZ rezygnuje ze stanowiska

PAP / jp
Niedziela, 26 sierpnia 2018, godz. 12:16
Australijska minister spraw zagranicznych Julie Bishop ogłosiła w niedzielę, że zrezygnowała z członkostwa w rządzie zaprzysiężonego w piątek premiera Scotta Morrisona.
więcej

Iran: rośnie liczba rannych w wyniku trzęsienia ziemi

PAP / jp
Niedziela, 26 sierpnia 2018, godz. 10:40
Do 90 wzrosła liczba osób rannych w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,1, które w niedzielę nad ranem nawiedziło irańską prowincję Kermanszah na obszarze przygranicznym z Irakiem - poinformowała irańska agencja Tasnim.
więcej

USA: zmarł senator John McCain, kandydat na prezydenta USA w 2008 roku

PAP / jp
Niedziela, 26 sierpnia 2018, godz. 08:59
W wieku 81 lat zmarł w sobotę John McCain, amerykański senator Partii Republikańskiej z Arizony, kandydat tej partii w wyborach prezydenckich w 2008 roku - poinformowało jego biuro senackie.
więcej

Rosja ostrzega, że rebelianci przygotowują atak chemiczny w Syrii

PAP / sz
Sobota, 25 sierpnia 2018, godz. 21:02
Rosyjskie ministerstwo obrony ostrzegło w sobotę, że bojownicy na kontrolowanym przez rebeliantów terytorium Syrii przygotowują atak z użyciem broni chemicznej. Wcześniej USA przestrzegały przed takim atakiem syryjski reżim.
więcej

Tłumy ludzi na ulicach witają papieża w Dublinie

PAP / sz
Sobota, 25 sierpnia 2018, godz. 19:29
Tłumy ludzi witają papieża Franciszka na trasach jego przejazdów po Dublinie. Wśród wiwatujących są zarówno mieszkańcy miasta, jak i liczne grupy turystów oraz pielgrzymi przybyli na Światowe Spotkanie Rodzin.
więcej

Iran oczekuje od Europy gwarancji ws. ropy naftowej i bankowości

PAP / sz
Sobota, 25 sierpnia 2018, godz. 18:38
Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył w sobotę, że Teheran oczekuje europejskich gwarancji, dotyczących sprzedaży irańskiej ropy naftowej i relacji międzybankowych - poinformowała agencja ISNA.
więcej

Turcja: Erdogan wzywa do determinacji w "odpieraniu ataków na gospodarkę"

PAP / sz
Sobota, 25 sierpnia 2018, godz. 16:07
Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wezwał w sobotę swoich rodaków do "poświęcenia i determinacji" w celu "odpierania ataków na gospodarkę" pogrążonej w kryzysie walutowym Turcji.
więcej

Chiny: 18 osób zginęło w pożarze hotelu w Harbinie

PAP / sz
Sobota, 25 sierpnia 2018, godz. 14:02
Co najmniej 18 osób zginęło w pożarze, który wybuchł w sobotę rano w hotelu w położonym na północnym-wschodzie Chin Harbinie - poinformowały lokalne służby bezpieczeństwa. Ogień został ugaszony. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.
więcej

Francja: Europa głównym priorytetem polityki zagranicznej Paryża

PAP / sz
Sobota, 25 sierpnia 2018, godz. 11:42
Europa pozostaje najważniejszym priorytetem polityki zagranicznej prezydenta Francji Emmanuela Macrona - zapowiada Pałac Elizejski przed poniedziałkowym przemówieniem tego przywódcy na konferencji ambasadorów Francji.
więcej

USA "przekierują gdzie indziej" ponad 200 mln USD pomocy dla Palestyńczyków

PAP / sz
Sobota, 25 sierpnia 2018, godz. 09:05
Stany Zjednoczone "przekierują" do programów "gdzie indziej" ponad 200 mln dolarów pomocy gospodarczej, które miały być przeznaczone na projekty na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy - poinformował w piątek przedstawiciel Departamentu Stanu USA.
więcej

Pszczelarze apelują o ochronę pszczół. Ich wyginięcie może być gorsze od globalnego ocieplenia

PAP / kk
Piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 22:28
Konieczne są wspólne, niezależne od geopolitycznych i ekonomicznych układów działania, których zadaniem będzie ochrona pszczół miodnych i dzikich zapylaczy - zaapelowali w piątek pszczelarze z całego świata, którzy spotkali się w Krakowie.
więcej

ONZ: co najmniej 22 dzieci zginęło w ataku sił koalicji w Jemenie

PAP / kk
Piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 21:20
Co najmniej 22 dzieci i cztery kobiety to ofiary śmiertelne ataku z powietrza sił koalicji arabskiej pod wodzą Arabii Saudyjskiej w zachodnim Jemenie - poinformował w piątek zastępca sekretarza generalnego ONZ. ds. pomocy humanitarnej Marc Lowcock.
więcej

Brazylia: 650 aresztowanych na podstawie oskarżeń o zabójstwa kobiet

PAP / kk
Piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 20:21
W piątek do wczesnych godzin popołudniowych czasu miejscowego policja aresztowała w 16 z 27 stanów Brazylii 650 osób formalnie oskarżonych o zabójstwa motywowane w większości "dyskryminacją wobec kobiet" - poinformował rząd brazylijski.
więcej

Bangladesz: dzieci Rohingya staną się straconym pokoleniem?

KAI / kk
Piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 19:11
Ponad pół miliona dzieci z ludu Rohingya, które schroniły się w Bangladeszu potrzebuje natychmiastowej pomocy. Są to uchodźcy z Birmy, którzy przed rokiem uciekli wraz z najbliższymi przed okrutnymi prześladowaniami. Organizacje pomocowe biją na alarm, że połowa dzieci to sieroty.
więcej

Włochy: migranci na pokładzie okrętu Straży Przybrzeżnej rozpoczęli głodówkę

PAP / kk
Piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 18:25
Wielu ze 150 migrantów na pokładzie okrętu włoskiej Straży Przybrzeżnej, którym władze Włoch nie chcą pozwolić na wyjście na ląd w Katanii na Sycylii, jeśli inne kraje UE nie zgodzą się ich przyjąć, rozpoczęło głodówkę.
więcej

Prezydent: pochylamy głowy przed patriotyzmem żołnierzy spod znaku biało-czerwonej szachownicy

PAP / kk
Piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 17:07
Pochylamy głowy przed patriotyzmem i poświęceniem żołnierzy spod znaku biało-czerwonej szachownicy, którzy złożyli Polsce ofiarę życia - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów setnej rocznicy powstania lotnictwa wojskowego w Dęblinie (Lubelskie).
więcej

USA: prezydent Trump krytykuje media społecznościowe za cenzurę

PAP / kk
Piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 15:46
Prezydent USA Donald Trump skrytykował w piątek media społecznościowe, zarzucając im cenzurę, "uciszającą" miliony ludzi. Nie wymienił jednak żadnej konkretnej firmy.
więcej

W ostatnich trzęsieniach ziemi na Lomboku w Indonezji zginęło 555 osób

KAI / pk
Piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 12:43
W trzęsieniach ziemi, które w ostatnich tygodniach nawiedziły indonezyjską wyspę Lombok, zginęło w sumie 555 osób, a około 1500 zostało rannych - poinformowały w piątek władze Indonezji.
więcej

Polscy eksperci przeprowadzili szkolenia przeciwpożarowe w obozach dla uchodźców

PCPM / informacja prasowa
Piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 11:19
9100 osób w 93 obozowiskach namiotowych ma dostęp do sprzętu do gaszenia pożarów i umie go używać. Dzięki szkoleniom przeprowadzonym przez polskich ekspertów, nawet najmłodsi mieszkańcy wiedzą, jak zapobiegać niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się ognia oraz jak go gasić w zarodku.
więcej

Merkel: nie sądzę, by gazociąg Nord Stream 2 uzależnił Niemcy od Rosji

PAP / pk
Piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 10:00
Przebywająca z wizytą w Gruzji kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w piątek, że nie sądzi, by planowany gazociąg Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec uzależnił w przyszłości jej kraj od Rosji.
więcej

Prezydent Duda: Polska popiera integrację euroatlantycką Ukrainy

PAP / pk
Piątek, 24 sierpnia 2018, godz. 08:53
Polska nadal będzie popierała wzmacnianie relacji Ukrainy z Unią Europejską i NATO oraz ambitne reformy, które zbliżą ten kraj do standardów zachodnich - oświadczył prezydent Andrzej Duda w opublikowanej w piątek depeszy do prezydenta Petra Poroszenki.
więcej

Merkel w Tbilisi obiecała wsparcie w wys. 200 mln euro. "Gruzję należy uznać za kraj bezpieczny"

PAP / kw
Czwartek, 23 sierpnia 2018, godz. 21:46
Gruzja powinna zostać zaklasyfikowana jako kraj bezpieczny - powiedziała w czwartek przebywająca z wizytą w Tbilisi kanclerz Niemiec Angela Merkel. Wskazała, że wielu Gruzinów przybyło do jej kraju, by ubiegać się o azyl, mimo że niewielu jest on przyznawany.
więcej

Rosja: mężczyzna otworzył ogień do policjantów w Moskwie. Powód na razie nie jest znany

PAP / kw
Czwartek, 23 sierpnia 2018, godz. 20:55
Mężczyzna otworzył w czwartek ogień do policjantów w centrum Moskwy, raniąc jednego z nich - poinformowała przedstawicielka Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Julia Iwanowa.
więcej

Bolton ostrzegł Rosję przed ingerencją w wybory w USA

PAP / kw
Czwartek, 23 sierpnia 2018, godz. 19:40
Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton oświadczył, że podczas czwartkowych rozmów w Genewie ostrzegł wysłannika Rosji Nikołaja Patruszewa przed ingerowaniem w tegoroczne wybory w Stanach Zjednoczonych.
więcej

W piątek spotkanie 12 państw UE ws. migracji. Omawiana będzie kwestia statków na Morzu Śródziemnych

PAP / kw
Czwartek, 23 sierpnia 2018, godz. 18:21
KE poinformowała, że w piątek w Brukseli odbędzie się spotkanie przedstawicieli krajów UE, na którym ma być omawiany problem migracji, w tym kwestia wysadzania na ląd osób uratowanych na Morzu Śródziemnym. Ma w nim wziąć udział 12 państw członkowskich.
więcej
lista najnowszych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook