Archiwum

Ukraińskie media: kandydaci na prezydenta chcą poprawy w relacjach z Polską

PAP / sz
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 21:29
Główni kandydaci na prezydenta Ukrainy opowiadają się za uregulowaniem konfliktów w relacjach z Polską i Węgrami, jednak nie mają pomysłu, jak to zrobić - wynika z artykułu opublikowanego w poniedziałek na ukraińskim portalu Europejska Prawda.
więcej

Izrael rozpoczął ostrzał palestyńskich celów w Strefie Gazy

PAP / sz
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 19:33
Izraelskie wojsko rozpoczęło w poniedziałek późnym popołudniem ostrzał palestyńskich celów w Strefie Gazy. To odpowiedź na przeprowadzony kilka godzin wcześniej z tego terytorium atak rakietowy na Izrael.
więcej

Trump podpisał dekret uznający suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan

PAP / sz
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 18:24
Prezydent USA Donald Trump w poniedziałek podpisał dekret, na mocy którego Stany Zjednoczone formalnie uznały suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan. Dokument został podpisany podczas spotkania Trumpa z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Białym Domu.
więcej

Pompeo: USA nie będą przyglądać się, jak Rosja zaostrza napięcia w Wenezueli

PAP / sz
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 17:25
Stany Zjednoczone i kraje regionu "nie będą bezczynnie przyglądały się", podczas gdy Rosja zaostrza napięcia w Wenezueli - oświadczył sekretarz stanu USA Mike Pompeo podczas rozmowy telefonicznej w poniedziałek z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem.
więcej

Theresa May: brak poparcia dla trzeciego głosowania nad umową ws. brexitu

PAP / sz
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 16:28
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oceniła w poniedziałek, że w parlamencie wciąż nie ma poparcia dla projektu umowy ws. brexitu, oraz wstrzymała poddanie go pod kolejne głosowanie, niezbędne, jeśli kraj ma opuścić Unię za porozumieniem w terminie 22 maja.
więcej

Stoltenberg: Gruzja będzie członkiem NATO, pomimo sprzeciwu Rosji. Wskazało to 29 sojuszników

PAP / pch
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 13:30
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powtórzył w poniedziałek w Tbilisi, że Gruzja będzie członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego, pomimo sprzeciwu Rosji.
więcej

Chiny: bilans ofiar śmiertelnych wybuchu w zakładach chemicznych wzrósł do 78. 566 osób wciąż przebywa w szpitalach

PAP / pch
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 11:30
Do 78 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych czwartkowego wybuchu w zakładach chemicznych w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin - poinformowały w poniedziałek państwowe chińskie media. 13 osób jest w stanie krytycznym.
więcej

Izrael: wojsko oskarża Hamas o atak ze Strefy Gazy. Atak może poważnie zaostrzyć sytuację przed wyborami w Izraelu

PAP / pch
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 10:30
Izraelskie wojsko oskarżyło palestyński Hamas o przeprowadzenie w poniedziałek ataku rakietowego na środkowy Izrael ze Strefy Gazy. Według izraelskich mediów większe siły wojskowe zostały wysłane na granicę państwa żydowskiego z tą palestyńską enklawą.
więcej

"Rząd nie jest w stanie zrealizować wszystkich oczekiwań nauczycieli; w tej chwili w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma"

PAP / pch
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 09:30
Rząd nie jest w stanie zrealizować wszystkich oczekiwań nauczycieli; w tej chwili w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk pytany, na ile realne jest, że rząd zrealizuje postulat 1000 zł podwyżki dla nauczycieli.
więcej

Tajlandia: obawy o uczciwe wyniki wyborów. Już blisko 6 proc. uznano za nieważne, a w przypadku 1,5 proc. nie oddano głosu

PAP / pch
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 08:30
Tajlandzka komisja wyborcza zdecydowała w niedzielę, gdy przeliczono już większość głosów, że nieoficjalne wyniki wyborów do parlamentu poda dopiero w poniedziałek. Ta decyzja i zaskakujące dane z części okręgów wywołują wśród ekspertów obawy czy rezultaty będą uczciwe.
więcej

Plany blisko 1,6 tys. km nowych linii kolejowych do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego

PAP / pch
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 07:30
Ok. 1,6 tys. km nowych linii kolejowych ma powstać do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformowała w poniedziałek spółka CPK. Przed otwarciem Portu Lotniczego Solidarność ma być gotowy m.in. odcinek dużych prędkości łączący Warszawę z CPK i Łodzią,
więcej

Wenezuela: Rosyjskie samoloty wojskowe przywiozły do Caracas żołnierzy

PAP / sz
Niedziela, 24 marca 2019, godz. 21:54
Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w sobotę w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.
więcej

Premier Rumunii: przeniesiemy naszą ambasadę w Izraelu do Jerozolimy

PAP / sz
Niedziela, 24 marca 2019, godz. 21:34
Rumunia jako pierwszy kraj Unii Europejskiej zamierza przenieść swoją ambasadę w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy - zapowiedziała rumuńska premier Viorica Dancila. Jeśli tak się stanie, Bukareszt wyłamie się ze stanowiska UE w tej sprawie.
więcej

Szef izraelskiego MSZ: Trump w poniedziałek podpisze dekret ws. Wzgórz Golan

PAP / sz
Niedziela, 24 marca 2019, godz. 20:32
Prezydent USA Donald Trump w poniedziałek, podczas wizyty premiera Izraela Benjamina Netanjahu w Białym Domu, podpisze dekret, uznający zwierzchność państwa żydowskiego nad Wzgórzami Golan - podał w niedzielę p.o. szefa izraelskiej dyplomacji Israel Katz.
więcej

Izraelskie lotnictwo zaatakowało obiekty Hamasu w Strefie Gazy

PAP / sz
Niedziela, 24 marca 2019, godz. 19:59
Izraelskie lotnictwo zaatakowało w niedzielę rano obiekty radykalnej organizacji palestyńskiej Hamas w Strefie Gazy po podłożeniu przez Palestyńczyków urządzeń wybuchowych na murze bezpieczeństwa oddzielającym Izrael od enklawy palestyńskiej.
więcej

Premier w Sadownem złożył hołd Polakom ratującym Żydów w czasie wojny

PAP / sz
Niedziela, 24 marca 2019, godz. 17:47
Premier Mateusz Morawiecki złożył w niedzielę hołd Polakom ratującym Żydów podczas okupacji niemieckiej. W Sadownem na Mazowszu szef rządu wraz delegacją państwową upamiętnił rodzinę Lubkiewiczów, która pomagała ukrywającym się Żydom dostarczając im chleb.
więcej

Markowa: obchody 75. rocznicy śmierci Sług Bożych Rodziny Ulmów

KAI / sz
Niedziela, 24 marca 2019, godz. 15:39
W Markowej na Podkarpaciu trwają obchody 75. rocznicy śmierci Sług Bożych Rodziny Ulmów, którzy patronują również tamtejszemu Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Mszy św. w kościele pw. św. Doroty przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo, a koncelebrowali ją m.in.: metropolita przemyski abp Adam Szal i abp senior Józef Michalik.
więcej

Mozambik: 446 ofiar śmiertelnych cyklonu Idai i powodzi

PAP / sz
Niedziela, 24 marca 2019, godz. 11:58
Do 446 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych potężnego cyklonu Idai i powodzi w Mozambiku, 531 tysięcy jest dotkniętych żywiołem - poinformował w niedzielę minister ds. gruntów, ochrony środowiska i rozwoju okręgów wielskich tego kraju Celso Ismael Correia.
więcej

Służby ratunkowe przygotowują się do holowania "Viking Sky"

PAP / sz
Niedziela, 24 marca 2019, godz. 09:38
Norweskie służby ratownicze przygotowują się do holowania statku wycieczkowego "Viking Sky", który od sobotniego popołudnia po awarii silnika zaczął dryfować w pobliżu niebezpiecznego zachodniego wybrzeża Norwegii.
więcej

Norwegia: podjęto ewakuację 1300 pasażerów ze statku wycieczkowego

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 21:10
Pierwszych 100 spośród 1300 pasażerów statku wycieczkowego, który po awarii silnika zaczął dryfować w pobliżu środkowej części zachodniego wybrzeża Norwegii, zostało w sobotę po południu ewakuowanych na ląd - poinformowała norweska policja.
więcej

Prezydent złożył kondolencje rodzinom ofiar wybuchu gazu w Chinach

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 18:44
Wszystkim poszkodowanym oraz rodzinom ofiar chciałbym przekazać wyrazy współczucia; w tych trudnych chwilach łączymy się z nimi w bólu i modlitwie - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do prezydenta Chin Xi Jinpinga w związku z wybuchem gazu w fabryce chemikaliów, w którym zginęły 64 osoby.
więcej

Wielka Brytania: setki tysięcy osób na proteście przeciwko brexitowi

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 17:11
Kilkaset tysięcy osób uczestniczy marszu za drugim referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, który w sobotę ruszył ulicami Londynu. Wśród manifestujących są m.in. pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon i burmistrz stolicy Sadiq Khan.
więcej

Muzeum Auschwitz apeluje do zwiedzających, by szanowali pamięć ofiar

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 14:45
Muzeum Auschwitz zaapelowało w mediach społecznościowych do zwiedzających, by szanowali pamięć 1,1 mln ofiar niemieckiego KL Auschwitz-Birkenau. Wielu, głównie młodych gości, wykonuje w Miejscu Pamięci pamiątkowe zdjęcia, które nie idą w parze z jego powagą.
więcej

Włochy przystąpiły do chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 13:13
W obecności premiera Włoch Giuseppe Contego i prezydenta Chin Xi Jinpinga w Rzymie podpisano w sobotę memorandum o przystąpieniu Włoch do chińskiej Inicjatywy Pasa i Szlaku, przewidującej intensyfikację współpracy gospodarczej i kulturalnej z resztą świata.
więcej

Nie żyje nastolatka, która zatruła się czadem w Bielsku-Białej

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 11:26
Nie żyje 17-latka, która zatruła się tlenkiem węgla. Jej o rok młodszy brat trafił do szpitala - poinformowała w sobotę rzeczniczka bielskiej straży pożarnej Patrycja Pokrzywa. Do tragedii doszło nocą w kamienicy w centrum Bielska-Białej.
więcej
lista najnowszych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook