Archiwum

W wieku 95 lat zmarł słynny twórca komiksów Stan Lee

PAP/ ed
Poniedziałek, 12 listopada 2018, godz. 20:58
W wieku 95 lat zmarł w poniedziałek słynny twórca komiksów Stan Lee, którego niektóre postaci i komiksowe opowieści stały się podstawą dla bijących rekordy popularności filmów, jak "Spiderman", "Hulk", czy "X-Men".
więcej

W izraelskim nalocie na Strefę Gazy zginęło trzech Palestyńczyków

PAP/ ed
Poniedziałek, 12 listopada 2018, godz. 20:35
Trzech Palestyńczyków, w tym dwóch żołnierzy i cywil, zginęło w poniedziałkowych nalotach izraelskiego lotnictwa na obiekty Hamasu w Strefie Gazy - poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia.
więcej

Timmermans: sędziowie SN wrócili do pracy; orzeczenie TSUE musi być wdrożone

PAP/ ed
Poniedziałek, 12 listopada 2018, godz. 18:32
Decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie ustawy o polskim Sądzie Najwyższym musi być wdrożona - oświadczył w poniedziałek wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Zauważył też, że wszyscy sędziowie SN wrócili już do pracy.
więcej

Merkel i Macron potępili wybory w Donbasie

PAP/ ed
Poniedziałek, 12 listopada 2018, godz. 17:47
Przywódcy Francji i Niemiec potępili jako "bezprawne" głosowanie zorganizowane na wschodzie Ukrainy przez prorosyjskich separatystów. "Te tak zwane wybory podważają integralność i suwerenność Ukrainy" - oświadczyli w niedzielę Emmanuel Macron i Angela Merkel.
więcej

BBC: tłumy świętowały w Warszawie niepodległość; kontrowersje ws. radykalnej prawicy

PAP/ ed
Poniedziałek, 12 listopada 2018, godz. 16:34
BBC zaznaczyła w relacji z niedzielnego marszu w Warszawie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, że wzięły w nim udział "wielkie tłumy". Stacja odnotowała też kontrowersje wokół udziału w przemarszu grup radykalnie prawicowych.
więcej

Starcia w Strefie Gazy: zginęło siedmiu Palestyńczyków i izraelski wojskowy

KAI/ ed
Poniedziałek, 12 listopada 2018, godz. 12:26
Siedmiu Palestyńczyków, w tym dowódca zbrojnego skrzydła ugrupowania Hamas, zginęło w niedzielę podczas operacji izraelskiej armii w Strefie Gazy - poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Podczas tej operacji zginął także izraelski wojskowy.
więcej

Prezydent Duda i premier Morawiecki dziękują Donaldowi Trumpowi za życzenia

PAP/ ed
Poniedziałek, 12 listopada 2018, godz. 11:05
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki podziękowali na Twitterze prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi za życzenia, które ten złożył z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
więcej

Francja: Macron wykorzystuje politycznie obchody zakończenia wojny

PAP/ ed
Poniedziałek, 12 listopada 2018, godz. 10:55
Obchody setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej zostały uznane przez francuskie media za wielkie wydarzenie, ale wiele było także głosów krytycznych pod adresem prezydenta Emmanuela Macrona za wykorzystanie uroczystości do celów politycznych.
więcej

Francja: prezydent Trump złożył hołd poległym amerykańskim żołnierzom

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 20:39
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump udał się w niedzielę na amerykański cmentarz wojskowy w podparyskim Suresnes, gdzie złożył hołd amerykańskim żołnierzom, którzy polegli, walcząc w pierwszej wojnie światowej.
więcej

"Cieszymy się, że marsz w Warszawie przebiegł w spokojnej atmosferze"

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 18:47
Cieszymy się, że marsz z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przebiegł w spokojnej atmosferze, bez zakłóceń - powiedziała w niedzielę PAP rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Jak dodała, widok setek tysięcy biało-czerwonych flag jest bardzo "symboliczny i budujący".
więcej

Tysiące biało-czerwonych flag na marszu "Dla Ciebie Polsko"

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 16:53
Tysiące biało-czerwonych flag powiewają nad uczestnikami Biało-Czerwonego Marszu "Dla Ciebie Polsko" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, który idzie w niedzielę ulicami stolicy.
więcej

Prezydent: pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego z nas

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 15:02
Chciałbym, żebyśmy zawsze umieli być razem, jestem przekonany, że pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego z nas, niezależnie od poglądów, bo w każdym jest miłość do ojczyzny, niepodległej i suwerennej Polski - podkreślił w 100-lecie odzyskania niepodległości, prezydent Andrzej Duda.
więcej

Prezydent podpisał deklarację o restytucji Pałacu Saskiego w Warszawie

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 14:16
Prezydent Andrzej Duda w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę podpisał deklarację o restytucji Pałacu Saskiego w Warszawie. Sygnowany przez prezydenta tekst opublikowano w niedzielę na Twitterze Kancelarii Prezydenta.
więcej

Z okazji Święta Niepodległości dzień otwarty w Sejmie i Senacie

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 13:13
Z okazji Święta Niepodległości Sejm i Senat zostały otwarte dla zwiedzających; wszyscy chętni mogą zobaczyć miejsca, gdzie na co dzień pracują posłowie i senatorowie. Parlament będzie można zwiedzać w godz. 11-16; by wejść do gmachu, wystarczy okazać dokument tożsamości.
więcej

"Niepodległa do hymnu!": w południe Polacy odśpiewali hymn na 100-lecie odzyskania niepodległości

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 12:12
11 listopada w ramach akcji "Niepodległa do hymnu!" Polacy o godz. 12 odśpiewali hymn Polski. W centralnym miejscu akcji - przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie - uczestniczył m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
więcej

Tusk: to co nas łączy jest o wiele mocniejsze i ważniejsze, to jesteś ty Polsko

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 10:29
Na co dzień spieramy się o kształt i przyszłość Polski, czasami za mocno, wybacz nam Polsko, ale to co nas łączy jest o wiele mocniejsze i o wiele ważniejsze, bo to jesteś ty Polsko - powiedział w niedzielę szef Rady Europejskiej, b.premier Donald Tusk. "Kochamy Cię Polsko" - dodał.
więcej

Obchody 100-lecia Niepodległości na Dalekim Wschodzie

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 09:00
Bieg Niepodległości i koncert Sinfonii Varsovii w Korei Płd. oraz atrakcje z udziałem żaglowca "Dar Młodzieży" w Japonii to elementy niedzielnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Azji Wschodniej. Rocznicę świętowano również w ChRL.
więcej

Nie widzieliście spotu na Święto Niepodległości z Melem Gibsonem? Musicie to nadrobić

PAP / kk
Sobota, 10 listopada 2018, godz. 21:03
"W spocie wolność jest porównana do domu - bezpiecznego, ciepłego i rodzinnego miejsca. Spot kierowany jest do odbiorców na całym świecie" - napisano.
więcej

Gronkiewicz-Waltz: szanujemy decyzję sądu uchylającą zakaz organizacji Marszu Niepodległości

PAP / kk
Sobota, 10 listopada 2018, godz. 20:23
Szanujemy decyzję sądu, który prawomocnie uchylił zakaz organizacji Marszu Niepodległości; naszym obowiązkiem, było zwrócenie uwagi na wątpliwości, czy podczas marszu warszawiakom zostanie zapewnione bezpieczeństwo - oświadczyła prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
więcej

Prezydent: wspólne świętowanie będzie służyć budowaniu jedności

PAP / kk
Sobota, 10 listopada 2018, godz. 19:00
Wspólne świętowanie rocznicy odrodzenia wolnej Polski będzie służyć budowaniu jedności i umacniać dumę z naszej narodowej przeszłości - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas sobotnich obchodów Święta Niepodległości w Krakowie.
więcej

Prezydent wręczył dziewięć awansów generalskich

PAP / kk
Sobota, 10 listopada 2018, godz. 17:24
Prezydent Andrzej Duda mianował w sobotę dziewięciu oficerów Wojska Polskiego na pierwszy i kolejne stopnie generalskie. Podkreślił, że dzieje się to w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. "Takie awanse zapisują się w historii państwa" - oświadczył prezydent.
więcej

Tusk: jeśli Piłsudski i Wałęsa pokonali bolszewików, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady współczesnym bolszewikom

PAP / kk
Sobota, 10 listopada 2018, godz. 16:25
Jeśli Józef Piłsudski i Lech Wałęsa mogli pokonać bolszewików, a obaj mieli o wiele trudniejszą sytuację niż jest dzisiaj, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików - mówił w sobotę w Łodzi b. premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk do uczestników Igrzysk Wolności.
więcej

Wrocław: Sąd Apelacyjny oddalił zażalenie prezydenta Wrocławia na decyzję sądu o uchyleniu zakazu organizacji marszu narodowców

PAP / kk
Sobota, 10 listopada 2018, godz. 15:05
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał w sobotę decyzję sądu pierwszej instancji i oddalił zażalenie prezydenta Wrocławia na decyzję sądu okręgowego o uchyleniu zakazu organizacji Marszu Polski Niepodległej. Marsz, organizowany przez narodowców ma przejść w niedzielę przez centrum Wrocławia.
więcej

11 listopada w Poznaniu świętem rogali i gęsiny

PAP / kk
Sobota, 10 listopada 2018, godz. 13:10
Gęsina w różnych postaciach promowana będzie 11 listopada na ulicach Poznania. W ramach akcji upowszechniającej gęsie mięso, przez niemal cały dzień w centrum stolicy Wielkopolski odbywać się będą degustacje, pokazy kulinarne i konkursy.
więcej

Lubnauer: prezydent i premier pójdą w marszu pod znakiem falangi

PAP / kk
Sobota, 10 listopada 2018, godz. 12:17
Prezydent i premier razem z narodowcami pójdą w marszu pod znakiem falangi i przy hasłach, które nie przystoją głowie państwa - powiedziała PAP w sobotę liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
więcej
lista najnowszych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook