Wygrane faworytek Plus Ligi, spadek Gedanii

Podobnie jak wczoraj, ćwierćfinałowe mecze Plus Ligi Kobiet kończyły się zwycięstwami faworyzowanych gospodyń. We wtorek z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnały się siatkarki Gedanii Żukowo.

Nie było w Dabrowie Górniczej powtórki emocji z poniedziałku, bowiem dziś zawodniczki Enionu Energii rozbiły drużynę Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 (13, 22, 10). "Akademiczki" tylko na początku drugiego seta podjęły walkę z gospodyniami, prowadząc podczas pierwszej przerwy technicznej 8:5. Dąbrowianki szybko doprowadziły do remisu po 11 i już do końca meczu kontrolowały przebieg gry, w ostatniej partii deklasując rywalki (8:1 na pierwszej przerwie tecyhnicznej, 16:3 na drugiej).

Kłopotów z odniesieniem drugiego zwycięstwa nie miały obrończynie mistrzowskiego tytułu. Zawodniczki Banku BPS Muszynianki Fakro wygrały z GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0 (15, 16, 18). Pierwsze dwa sety miały niemal identyczny przebieg - gospodynie na początku zdobywały wyraźną przewagę i niespecjalnie się wysilając dowoziły ją do końca partii. W trzeciej odsłonie przyjezdne początkowo nawiązały rywalizację z rywalkami, ale kilka szybko straconych punktów pozbawiło je chęci do dalszej gry.

Siatkarkom Impel Gwardi Wrocław sił starczyło tylko na dwa wyrównane sety w Bielsku-Białej. Pierwszą odsłonę BKS Aluprof wygrał na przewagi, druga padła łupem przyjezdnych. Od tej pory na parkiecie istniały już tylko gospodynie. W trzecim secie siatkarki Aluprofu pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie osiem punktów, a w czwartym prowadziły wyraźnie od pierwszych piłek i mimo przestoju w połowie partii spokojnie zwyciężyły.

Z Plus Ligą Kobiet żegna się Gedania Żukowo, która po raz czwarty przegrała ze Stalą Mielec, w żadnym z pojedynków nie zdobywając nawet seta. Drużynę gości czeka baraż z drugą drużyną I ligi.

ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 (13, 22, 10)
stan rywalizacji: 2-0
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0 (15, 16, 18)
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Gwardia Wrocław 3:1 (26, -23, 8, 17)

Gedania Żukowo - Stal Mielec 0:3 (-22, -16, -15)
stan rywalizacji: 0-4, spadek Gedanii