Wygrane faworytek, choć nie bez kłopotów

W poniedziałek rozegrano ćwierćfinałowe mecze siatkarskiej Plus Ligi Kobiet. Zwyciężały faworytki, choć w dwóch przypadkach nie bez kłopotów.

Organika Budowlani Łódź i PTPS Piła spotkały się po raz drugi. W pierwszym pojedynku, rozegranym 9 kwietnia, Organika wygrała po ciężkim boju 3-2. W poniedziałek było 3-1, ale walka była niesamowita. By zwyciężyć łodzianki potrzebowały prawie dwóch godzin. Pierwszy set trwał aż 35 minut, a miejscowe wygrały go 35-33.

Dla pozostałych zespołów poniedziałkowe spotkania były pierwszymi pojedynkami ćwierćfinałowymi. Równie długo co Organika ze swoim rywalem męczyła się drużyna ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza. Po prawie dwóch godzinach dąbrowianki wygrały 3-2. Kłopotów nie miały natomiast siatkarki BKS Aluprofu Bielsko-Biała i Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - IMPEL Gwardia Wrocław 3-0 (19, 11, 22)
stan rywalizacji: 1-0
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - GCB Centrostal Bydgoszcz 3-0 (21, 20, 19)
ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3-2 (24, -21, 18, -20, 13)
Organika Budowlani Łódź - PTPS Piła 3-1 (33, 20, -22, 25)
stan rywalizacji: 2-0