Wisła, Korona, Zagłębie i Pogoń w 1/4 PP

Patryk Małecki walczy o piłkę z leżacym zawodnikiem Bytovii Maciejem Maciejrowskim (fot. PAP/Adam Warżawa)
inf. wł./PR

W 1/8 finału Pucharu Polski piłkarze krakowskiej Wisły pokonali na wyjeździe trzecioligową Bytovię Bytów 2:0. Sensacji nie było, choć zwycięstwo nie przyszło gościom łatwo. Dolcan Ząbki przegrał po dogrywce z Koroną Kielce 3:4,  Zagłębie Sosnowiec wygrało ze Stalą Stalowa Wola 3:0, a Pogoń Szczecin zwyciężyła w meczu z Piastem Gliwice 2:0.

Dla Bytowa pojedynek z drużyną Mistrza Polski był wielkim wydarzeniem. W poniedziałkowy wieczór  gospodarze zorganizowali uroczystą kolację dla przybyłych właśnie gości. 18-tysięczne miasteczko żyło wtorkowym meczem już od momentu losowania.

Samo spotkanie nie przyniosło sensacyjnych rozstrzygnięć, choć bytowianie mieli kilka okazji do zdobycia goli. Trafiali jednak tylko piłkarze z Krakowa. Najpierw w 15. minucie po dośrodkowaniu Małeckiego główką gola zdobył Ćwielong. Z kolei w 63. minucie ten ostatni podał do Łobodzińskiego, a prawy pomocnik Wisły plasowanym strzałem pokonał Oszmańca.

Wisła zagra w ćwierćfinale finału PP, ale w Bytowie jeszcze długo będzie się mówić o wtorkowym meczu.

Drutex Bytovia II - Wisła Kraków 0:2 (0:1)
0:1 Piotr Ćwielong (15'), 0:2 Wojciech Łobodziński (58')

Dolcan Ząbki - Korona Kielce 3:4 (2:1, 3:3)
1:0 Marcin Stańczyk (10'), 1:1 Paweł Buśkiewicz (30'), 2:1 Sebastian Ziajka (39'), 2:2 Cezary Wilk (65'), 2:3 Jacek Kiełb (68'), 3:3 Maciej Tataj (74'), 3:4 Dariusz Łatka (109')

1:0 Hubert Jaromin (36'), 2:0 Hubert Jaromin (59'), 3:0 Konrad Koźmiński (76')