WGP: Efektowne zwycięstwo w meczu z Dominikaną

Anna Barańska (z prawej) i Katarzyna Gajgał oraz Cindy Rondon Martinez podczas meczu Polska - Dominikana (fot. PAP/Adam Ciereszko)

W drugim swoim meczu w czasie rozgrywanego w Gdyni turnieju World Grand Prix polskie siatkarki pokonały Dominikanę 3-0 (25-23, 25-16, 25-14).

Jedynie w pierwszym secie polskim kibicom mogło zadrżeć z niepokoju serce. Biało-czerwone zaczęły słabo, popełniając wiele błędów. Przegrywały 4-8, a później 6-9. Jednak po dwóch asach serwisowych Anny Barańskiej nasze panie zredukowaly stratę do 1 punktu, a tuż przed drugą przerwą techniczną objęły prowadzenie. Wygrały seta do 23, lecz w koncówce było trochę nerwowo.

Kolejne dwie partie to już zdecydowana przewaga Polek. Nasze reprezentantki dominowały w każdym elemencie gry. Bardzo dobrze zagrywały Anna Barańska i Agnieszka Bednarek-Kasza, świetnie atakowała Katarzyna Skowrońska-Dolata, generalnie pochwały należą się całemu zespołowi.
W niedzielę Polki rozegrają ostatni mecz podczas turnieju w Gdyni, rywalkami będą reprezentantki USA.