Turniej WTA - siostry Radwańskie grają dalej

Agnieszka Radwańska serwuje poczas meczu z Ivetą Benesovą (fot. EPA / PAUL BUCK)
PAP / wm

Agnieszka Radwańska, po wygranej z czeską tenisistką Ivetą Benesovą 7:6 (7-5), 6:4, awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA na twardych kortach w Indian Wells (z pulą nagród 4,5 mln dolarów). Wcześniej tę fazę osiągnęła jej młodsza siostra Urszula.

Agnieszka Radwańska, obecnie dziesiąta w rankingu WTA Tour, w pierwszej rundzie miała wolny los, więc był to jej pierwszy mecz w turnieju. Trwał godzinę i 48 minut. Z Benesovą spotkała się po raz trzeci i trzeci raz zwyciężyła bez straty seta.

W pierwszej partii obie tenisistki po trzy razy traciły swoje serwisy, a o jej losach zadecydował wyrównany tie-break. W nim krakowianka wykorzystała pierwszego setbola.

Lepiej też rozpoczęła drugiego seta. Choć na początku ponownie oddała swoje podanie, to później jednak dwukrotnie zdołała przełamać serwis przeciwniczki. Tę przewagę utrzymała do końca.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Rosjanka Maria Kirilenko (nr 24.), z którą w ostatnich sezonach z dobrymi wynikami występowała w deblu. Obie się przyjaźnią, a w singlu spotykały się dotychczas pięciokrotnie. Bilans pojedynków jest korzystny dla Polki 3-2, jednak na twardej nawierzchni wynosi on 1-2.

Natomiast Urszula Radwańska wygrała w sobotę z Czeszką Klarą Zakopalovą (nr 31.) 6:3, 5:7, 6:2, po blisko dwugodzinnej walce. Teraz na jej drodze stanie Białorusinka Wiktoria Azarenka (8.), z którą jeszcze nie grała.

Polka korzysta z tzw. "zamrożonego rankingu" na 74. pozycji, czyli sprzed ubiegłorocznej kontuzji kręgosłupa (pęknięcie jednego z kręgów w odcinku lędźwiowym), która wyeliminowała ją z gry na ponad sześć miesięcy. W wyniku tej przerwy spadła z pierwszej do trzeciej setki klasyfikacji. Obecnie jest 172. na świecie.

Awans do trzeciej rundy dał każdej z sióstr Radwańskich 80 punktów do rankingu WTA Tour oraz premię w wysokości 18,7 tysiąca dolarów.

Wyniki sobotnich spotkań drugiej rundy gry pojedynczej:

Caroline Wozniacki (Dania, 1) - Sloane Stephens (USA) 6:3, 6:2
Samantha Stosur (Australia, 4) - Laura Pous-Tio (Hiszpania) 6:2, 6:2
Shuai Peng (Chiny) - Na Li (Chiny, 7) 4:6, 6:3, 6:3
Wiktoria Azarenka (Białoruć, 8) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:4, 6:3
Agnieszka Radwańska (Polska, 9) - Iveta Benesova (Czechy) 7:6 (7-5), 6:4
Christina McHale (USA) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 11) 7:6 (7-4), 7:6 (9-7)
Flavia Pennetta (Włochy, 13) - Elena Baltacha (W.Brytania) 6:4, 3:6, 6:4
Maria Szarapowa (Rosja, 16) - Anabel Medina-Garrigues (Hiszpania) 7:5, 6:7 (3-7), 6:1
Nadieżda Pietrowa (Rosja, 18) - Sofia Arvidsson (Szwecja) 6:4, 7:6 (7-3)
Aravane Rezai (Francja, 20) - Shuai Zhang (Chiny) 7:6 (7-5), 6:0
Alisa Klejbanowa (Rosja, 22) - Agnes Szavay (Węgry) 7:5, 6:3
Maria Kirilenko (Rosja, 24) - Anna Czakwetadze (Rosja) 6:2, 1:3 - krecz Czakwetadze
Dinara Safina (Rosja) - Daniela Hantuchova (Słowacja, 26) 7:6 (7-2), 6:4
Lucie Hradecka (Czechy) - Alexandra Dulgheru (Rumunia, 27) 4:6, 6:4, 6:4
Maria-Jose Martinez-Sanchez (Hiszpania, 28) - Simona Halep (Rumunia) 7:5, 6:0
Urszula Radwańska (Polska) - Klara Zakopalova (Czechy, 31) 6:3, 5:7, 6:2