Skra wyrównała, ZAKSA coraz bliżej brązu

inf. wł./ŁK

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:1 (22, -19, 18, 25) wyrównując stan rywalizacji o złoty medal Plus Ligi. Coraz bliżej brązowego medalu jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Drugie spotkanie finału lepiej zaczęli bełchatowianie, którzy wyszli na prowadzenie 6:2. Ale Wegiel nie zamierzał złożyć broni - jastrzębianie zdobyli 5 punktów z rzędu. Po pierwszej przerwie technicznej przeważała Skra, jednak goście doprowadzili do remisu po 17. Końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze.

W drugim secie długo trwała walka punkt za punkt, w drugiej części partii przewagę osiągneli jednak goście, doprowadzając do remisu w meczu. Wyrównana kolejna odsłona rywalizacji przyniosła triumf gospodarzom. Zacięta walka rozgorzała w czwartej partii. W końcówce doszło do gry na przewagi. Siatkarze Skry zdobyli decydujący o zwycięstwie w meczu punkt, blokując atak Yudina.

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle są coraz bliżej miejsca na podium mistrzostw Polski. Kędzierzynianie wygrali drugi mecz małego finału z Resovią 3:1 (-19, 18, 17, 16).

Goście lepiej rozpoczęli spotkanie, wychodząc na prowadzenie 6:2. W szeregach rzeszowian bardzo dobre zawody rozgrywali Gierczyński i Oivanen. Gospodarze, którzy mieli problemy z przyjęciem, nie mogli zmniejszyć starty i w efekcie przegrali pierwszego seta do 19.

Niepowodzenie w pierwszej partii zmobilizowało ZAKSĘ. Kędzierzynianie nie pozostawili złudzeń rywalom, szybko wygrywając kolejne trzy partie. W efekcie w serii prowadzą już 2-0 i przed meczami w Rzeszowie do zdobycia brązowego medalu brakuje im już tylko jednego zwycięstwa.