Skra wygrywa z katarskim Al – Arabi Dauha

inf. wł./PR

W pierwszym meczu rozgrywanych w Katarze siatkarskich Klubowych Mistrzostw Świata PGE Skra Bełchatów pokonała gospodarzy zespół Al – Arabia Dauha 3-0 (22, 11, 20).

Zawodnikom z Bełchatowa w zwycięstwie nie przeszkodziło nawet to, że mecz był rozgrywany według tzw. złotej formuły (w pierwszej akcji po odbiorze zagrywki można atakować tylko i wyłącznie z drugiej linii). Mistrzowie Polski nie mieli wielu okazji, by grać według tej zasady, tymczasem rywale od trzech miesięcy przygotowywali się w oparciu o złotą formułę, właśnie do Klubowych MŚ. Niewiele im to jednak dało. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę i wyrównane było jedynie w pierwszym secie oraz na początku trzeciej partii. W drugim secie bełchatowianie zdeklasowali przeciwników. Skra zagrała spokojnie, oszczędzając siły na kolejne dni.
W środę rywalem Skry będzie irańska drużyna Payakan.