Skra wygrywa, Rosjanie na drodze do finału

Skra Bełchatów pokonała 3:1 brazylijski Cimed Esporte Clube w ostatnim meczu grupy B klubowych mistrzostw świata i z pierwszego miejsca awansowała do półfinału, w którym zagra z Rubinem Kazań.

Bełchatowianie już wcześniej zapewnili sobie awans do dalszej fazy mistrzostw, natomiast zespół z Brazylii po sensacyjnej porażce z Payakan musiał to spotkanie wysoko wygrać by pozostać w grze. Podopieczni Jacka Nawrockiego rozpoczęli mecz zbyt rozluźnieni, w efekcie przegrali pierwszego seta do 22.

Porażka podziałała na Skrę jak kubeł zimnej wody. Bełchatowianie zaczęli dokładniej i szybciej atakować oraz lepiej grać w bloku. To wystarczyło by spokojnie doprowadzić do remisu w setach. Podobnie wyglądała trzecia partia meczu: Skra zyskała przewagę, a każda próba odrobienia strat przez brazylijczyków spotykała się ze skuteczną odpowiedzią polskiej ekipy.

Wygrane w poprzednich setach uśpiły czujność bełchatowian, którzy na poczatku czwartej odsłony pozwolili rywalom na uzyskanie kilkupunktowej przewagi. Skra szybko odrobiła straty, ale już do końca seta musiała ciężko pracować by ostatecznie wygrać go do 23, a cały mecz 3:1.

W półfinale bełchatowianie zagrają z rosyjskim Rubinem Kazań. W drugiej parze spotkają się włoski Trentino BetClic Trento i irański Paykan Teheran.