Puchar CEV: Awans MKS-u, Centrostal odpadł

inf. wł. / ŁK

Siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza awansowały do 1/8 finału Pucharu CEV. Sztuka ta nie udała się z kolei Centrostalowi Bydgoszcz.

Dąbrowianki miały znacznie łatwiejsze zadanie. W pierwszym meczu, rozegranym na wyjeździe wygrały 3:1 i do rewanżu we własnej hali przystępowały jako zdecydowane faworytki. Gospodynie nie zawiodły, choć pozwoliły rywalkom z zespołu Kralovo Pole Brno wygrać drugiego seta. W kolejnej partii zawodniczki z Dąbrowy nie pozostawiły jednak złudzeń przeciwniczkom, pozwalając im zdobyć zaledwie 12 punktów. W ostatnim secie walka trwała tylko na początku, później na parkiecie panowały niepodzielnie siatkarki MKS. Ostatecznie Tauron zwyciężył po raz drugi 3:1 (20, -23, 12, 20) i pewnie awansował do kolejnej rundy.

Przez znacznie trudniejszym zadaniem stanęła drużyna Centrostalu Bydgoszcz, która na rewanż do rosyjskiego Dinama Krasnodar wyjechała z bagażem porażki na własnych śmieciach. Po pierwszym - wygranym przez gospodynie do 14 - secie nic nie wskazywało, by bydgoszczanki potrafiły nawiązać walkę z rywalkami. Siatkarki Dinama zlekceważyły chyba nieco przeciwniczki i w efekcie zafundowały sobie pięciosetowy bój. Gdyby Centrostal wygrał tie-breaka, doprowadziłby do "złotego seta". Niestety dla bydgoszczanek ekipa z Krasnodaru potrafiła wykazać swą wyższość, zwyciężając ostatecznie 3:2 (14, -20, 17, -22, 8)