PŚ w skokach - wygrana Bieguna w Klingenthal

(fot. PAP)
PAP / mm

Krzysztof Biegun uzyskał 142,5 m w pierwszej serii i wygrał inauguracyjny indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Druga seria została odwołana z powodu złych warunków atmosferycznych.

Na skutek silnego wiatru jury kilka przekładało termin rozpoczęcia rywalizacji. Zgodnie z planem zawody miały się rozpocząć o godzinie 13.30, a ostatecznie pierwszy zawodnik wystartował o 15.15.

Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger - 132 m, a trzecie Słoweniec Jurij Tepes - 134,5 m. Na piątej pozycji uplasował się Piotr Żyła - 136 m, na szóstej Maciej Kot - 132 m, a na dziewiątej Jan Ziobro - 134,5 m.

Czterech Polaków z dziesiątki konkursu w Klingenthal nie będzie musiało skakać za tydzień w kwalifikacjach do konkursu w Kuusamo. O prawo startu będzie natomiast musiał walczyć Kamil Stoch, który zajął 37. miejsce - 117 m.

Skoków nie oddali dwaj najlepsi zawodnicy PŚ w poprzednim sezonie Austriak Gregor Schlierenzauer i Norweg Anders Bardal. Obaj po konsultacji z trenerami zrezygnowali z rywalizacji w złych, niebezpiecznych warunkach.

W odwołanej serii finałowej miało wystąpić pięciu Polaków, odpadli tylko zdyskwalifikowany za niewłaściwy kombinezon Stefan Hula oraz Stoch.