PP: Klęska Skry Bełchatów w Rzeszowie

Siatkarze Skry Bełchatów mogą mieć duży problem, by awansować do finałowego turnieju Pucharu Polski. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu przegrali bowiem z Resovią w Rzeszowie 0-3 (-21, -22, -23). Rewanż 2 stycznia.

Siatkarze Asseco Resovii pokonali aktualnych mistrzów Polski, choć w trzecim secie zwycięstwo nie było wcale takie pewne. Po wygraniu dwóch pierwszych partii, na początku trzeciej gospodarze oddali inicjatywę bełchatowianom. W pewnym momencie przewaga gości wynosiła 5 punktów (prowadzili 12-7). Jednak jeszcze przed drugą przerwą techniczną Resovia zmniejszyła stratę do dwóch „oczek”. Decydujące o losach spotkania były dwa błędy Miguela Angela Falaski, który przy stanie 21-20 dla gości, najpierw dotknął ręką siatki, a chwilę później posłał piłkę w aut. Wtedy na prowadzenie wyszli gospodarze i nie oddali go już do końca. Wygrali do 23 i mają ogromną szansę, by zagrać w turnieju finałowym PP, który w dniach 23-24 stycznia odbędzie się w Bydgoszczy.