Plus Liga: Skra z Resovią w półfinale

Skra Bełchatów i Asseco Resovia to pierwsza półfinałowa para play-off Plus Ligi. Mistrzowie Polski w trzecim meczu wygrali na wyjeździe z Pamapolem Siatkarzem Wieluń 3:0 (20, 16, 21), a siatkarze z Rzeszowa pokonali w Częstochowie miejscowy Domex Tytan AZS 3:0 (20, 19, 20).

W Wieluniu przewaga gości ani przez moment nie podlegała dyskusji. Po przegraniu pierwszego seta gospodarze wyglądali na pogodzonych z porażką i w niczym nie przypominali ekipy, która u siebie sprawiła w sezonie zasadniczym spore problemy bełchatowianom. W efekcie gładko przegrali drugą partię a i w trzeciej nie postawili grającej na luzie Skrze wysokich wymagań.

Bełchatowianie pierwszą rundę play off zakończyli bez straty seta. W półfinale zagrają z Asseco Resovią. Rzeszowianie wygrali w Częstochowie w trzech partiach, ale nie przyszło im to łatwo, bowiem podopieczni Grzegorza Wagnera za wszelką cenę starali się przedłużyć rywalizację. W pierwszym secie "akademicy" pozwolili jednak rywalom odskoczyć na kilka punktów jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną i mimo wysiłków nie zdołali odrobić strat. W drugiej odsłonie to gospodarze prowadzili, ale w końcówce popełnili zbyt wiele błędów, by zwyciężyć. W secie trzecim gracze AZS-u, już nieco zrezygnowani, odpuścili początek partii i nie zdołali już odrobić strat.