Plus Liga: Rzeszów lepszy od Jastrzębia

inf. wł./PR

W meczu na szczycie siatkarskiej Plus Ligi Asseco Resovia pokonała Jastrzębski Węgiel 3-0 (22, 21, 25).

Zwycięstwo Resovii nie było wcale takie oczywiste, jak wskazywałby wynik. O ile drugi set rzeczywiście gospodarze wygrali, mając cały czas przewagę, o tyle w dwóch pozostałych musieli się mocno napracować, by osiągnąć korzystny rezultat.

Zwłaszcza w trzecim secie kibice w hali na Podpromiu przeżywali duże emocje. Przez większą część tej partii goście prowadzili dwoma – trzema punktami. Dopiero po drugiej przerwie technicznej siatkarze Resovii zdołali odrobić straty. Było już 19-19, gdy po chwili jastrzębianie znowu odskoczyli na trzy „oczka”. Ale wtedy wspaniale zagrał Białorusin Aleh Akhrem. Najpierw skutecznie zaatakował, chwilę później samodzielnie zablokował atak rywali. Znowu był remis. Losy meczu rozstrzygnął Brazylijczyk Rafael Redwitz, który pojedynczym blokiem zdobył dwa ostatnie punkty w meczu. Resovia wygrała 27-25.

W drugim piątkowym spotkaniu drużyna Neckermann AZS Politechnika Warszawska przegrała z AZS UWM Olsztyn 0-3 (-19, -22, -15).