Plus Liga: Na początek zwycięstwa faworytów

W piątek odbyły się pierwsze mecze I rundy play off siatkarskiej Plus Ligi. W tej fazie gra się do trzech zwycięstw, a stawką jest awans do półfinału rozgrywek.

W Rzeszowie Asseco Resovia podejmowała zespół Domex Tytan AZS Częstochowa. Pierwszego seta gospodarze wygrali do 19, wypracowując sobie kilkupunktową przewagę już przed pierwszą przerwą techniczną. Najbardziej wyrównana była druga partia. Przez długi czas prowadzili goście, ale nie potrafili odskoczyć na więcej niż 1-2 punkty. Po drugiej przerwie technicznej na prowadzenie wyszli gospodarze. Doskonale serwował Krzysztof Gierczyński i to w dużej mierze dzięki niemu rzeszowianie byli lepsi od rywali o trzy "oczka", prowadzili 21-18. Wygrali seta do 23.  W ostatniej partii ich przewaga była już bardzo duża. Siatkarze z Częstochowy przestali chyba wierzyć w możliwość uzyskania korzystnego wyniku i przegrali do 17.

Asseco Resovia - Domex Tytan AZS Częstochowa 3-0 (19, 23, 17) - stan rywalizacji 1-0

W pozostałych piątkowych meczach:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS UWM Olsztyn 3-0 (26, 20, 19) - stan rywalizacji 1-0
PGE Skra Bełchatów - Pamapol Siatkarz Wieluń 3-0 (18, 15, 21) - stan rywalizacji 1-0