Plus Liga kobiet: Pilanki wygrywają z Gwardią

Siatkarki Impelu Gwardii przegrały z PTPS Piła 1:3 (-16, 16, -18, -23) w meczu kończącym siedemnastą - przedostatnią - kolejkę sezonu zasadniczego Plus Ligi kobiet. Dzięki zwycięstwu pilanki są pewne udziału w rozgrywkach play off o mistrzostwo Polski.

Gospodynie zwyciężając za trzy punkty mogły zrównać się w tabeli z pilankami. Ale to zespół gości był zdecydowanym faworytem. Siatkarki PTPS Piła potwierdziły przedmeczowe analizy w pierwszej partii, wygranej w ciągu 24 minut do 16. Niespodziewanie role odwróciły się w drugim secie. Podopieczne Adama Grabowskiego nie mogły poradzić sobie z serwisami Zuzanny Efimienko, która wypracowała gospodyniom przewagę na początku partii, a później rozstrzygnęła losy seta. Na początku trzeciej odsłony Gwardia nadal gnębiła rywalki zagrywką, w końcu jednak pilanki zaczęły lepiej przyjmować, co zmieniło obraz rywalizacji. Drużyna PTPS wyszła na prowadzenie 15:13 i nie oddała go już do ostatniej piłki w secie, wygranym przez gości do 18. W partii czwartej siatkarki z Piły wyszły na prowadzenie 16:13, ale zawodniczki Impelu zaciekle walczyły o pozostanie w meczu. Zdołały doprowadzić do remisu po 23, ale ostatnie dwie piłki padły łupem pilanek.