Plus Liga kobiet: Muszynianka w półfinale

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro awansowały do najlepszej czwórki rozgrywek Plus Ligi kobiet. W trzecim meczu ćwierćfinałowym, rozegranym w Bydgoszczy, miejscowy Centrostal przegrał z mistrzyniami Polski 1:3 (-24, 20, -20, -26).

Spotkanie lepiej zaczęły gospodynie, ale faworyzowane zawodniczki z Muszyny z czasem zaczęły grać coraz lepiej i w emocjonującej końcówce zdołały rozstrzygnąć pierwszego seta na swoją korzyść. Pechowa dla podopiecznych Bogdana Serwińskiego okazała się druga odsłona. Muszynianka przegrała ją do 20, dodatkowo tracąc Izabelę Żebrowską, kótra doznała groźnie wyglądającej kontuzji stawu skokowego. Osłabienie zmobilizowało przyjezdne, które wygrały kolejne dwa sety i zapewniły sobie awans do półfinału rozgrywek.