Plus Liga kobiet: Enion Energia wyrównała

Siatkarki Enionu Energii MKS Dąbrowa Górnicza okazały się lepsze od Banku BPS Muszynianki Fakro w drugim półfinałowym meczu Plus Ligi kobiet. Mistrzynie Polski przegrały u siebie 1:3 (-20, 19, -23, -20).

Spotkanie lepiej zaczęły dąbrowianki, na pierwszej przerwie technicznej prowadząc 8:4. Gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania (11:11), ale w dalszej części seta zabrakło im pomysłu na grę. W efekcie Muszynianka przegrała do 20. Początek drugiej partii był bliźniaczo podobny do otwarcia pierwszego seta. Przyjezdne wygrywały 8:4, ale podopieczne Bogdana Serwińskiego odrobiły starty i wyszły na prowadzenie. Zawodniczki Enionu Energii dzielnie walczyły, ale od stanu 17:17 gospodynie zdobyły 6 punktów z rzędu i ostatecznie wygrały do 19.

Trzeci set był najbardziej zaciętym w całym meczu, ale w końcówce większą odpornością wykazały się przyjezdne. W partii ostatniej dąbrowianki pewnie zmierzały po zwycięstwo, a bezradne gospodynie nie mogły już nic zdziałać. Enion Energia wygrała i doprowadziła do wyrównania stanu półfinałowej rywalizacji, która przenosi się teraz do Dąbrowy Górniczej.