PLKK: Artego postraszyło Lotos, Wisła już z Burse

Zawodniczki Artego Bydgoszcz przez 30 minut walczyły jak równy z równym z mistrzyniami Polski w spotkaniu 4 kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. W krakowskiej Wiśle zadebiutowała Janell Burse.

Lotos po trzech kwartach przegrywał 6 punktami i zanosiło się na sensację. Jednak drużyna przyjezdnych zmobilizowała się na ostatnie minuty, szybko odrobiła stratę i ostatecznie pokonała ambitne gospodynie 7 oczkami. W drużynie Wisły Can Pack w meczu wyjazdowym z Utexem ROW Rybnik zadebiutowała środkowa Janell Burse. Amerykanka, która do Polski przyleciała w czwartek szybko pokazała jak wielkim będzie wzmocnieniem dla Białej Gwiazdy. W Rybniku zdobyła 16 punktów - tyle samo co kolejna środkowa spod Wawelu - Ewelina Kobryn.

Dogrywką zakończyło się spotkanie Odry Brzeg z ŁKS Łódź. W dodatkowym czasie gry lepsze o jeden kosz okazały się łodzianki i po raz pierwszy w tym sezonie schodziły z parkietu zwycięskie. W pozostałych spotkaniach zwycięstwa odniosły drużyny z Leszna i Pruszkowa.

Artego Bydgoszcz - Lotos Gdynia 65:72 (18:20, 20:18, 16:10, 11:24)
Utex ROW Rybnik - Wisła Can Pack Kraków 69:85 (12:19, 17:26, 18:17, 22:23)
Odra Brzeg - ŁKS Siemens AGD Łódź 68:70 (15:17, 11:17, 15:12, 21:16, dogr. 6:8)
INEA AZS Poznań - Super Pol Tęcza Leszno 74:89 (24:28, 20:26, 22:18, 8:17)
Blachy Pruszyński Lider Pruszków - MUKS Poznań 67:55 (26:18, 11:14, 14:7, 16:16)