Pierwszy krok Muszynianki do obrony tytułu

W pierwszym finałowym pojedynku siatkarskiej Plus Ligi Kobiet BKS Aluprof Bielsko-Biała przegrał z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna 0-3 (-30, -14, -14).

Bielszczanki były lepsze od rywalek w sezonie zasadniczym - zajęły pierwsze miejsce, Muszynianka drugie. Stąd ich uprzywilejowana pozycja w finale. Pierwsze dwa spotkania w Bielsku-Białej, kolejne jedno lub dwa (gra się do trzech zwycięstw) w Muszynie i ewentualnie decydujący piąty mecz znowu w Bielsku-Białej. Ale handicap własnej hali w sobotę Aluprofowi dał niewiele.

W pierwszym secie trwała niezwykle zacięta walka. Początek należał do przyjezdnych, prowadziły one nawet 9-6, lecz jeszcze przed drugą przerwą techniczną gra się wyrównała. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero po 34 minutach. Siatkarki z Muszyny zwyciężyły do 30.

Przegrana w tej partii podcięła wyraźnie skrzydła bielszczankom. Wystarczy dodać, że w kolejnych dwóch setach zdobyły łącznie mniej punktów niż w pierwszej partii. Muszynianka nie miała już żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa i prowadzi w finale 1-0.