Memoriał Agaty Mróz: Zwycięstwo Polski

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet pokonała Czechy 3:2 (25:14, 25:12, 19:25, 19:25, 17:15) w swoim pierwszym meczu podczas rozgrywanego w Katowicach II Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. We wcześniejszym meczu Serbia pokonała Chorwację 3:2 (15:25, 22:25, 25:15, 25:21, 22:20).

Dla wszystkich uczestników katowickiego turnieju jest on elementem przygotowań do mistrzostw świata, które 29 października rozpoczną się w Tokio. Przed meczem z Czechami najcieplej przez kibiców w Spodku przyjęta została Małgorzata Glinka, która wróciła do kadry po niemal dwuletniej przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim.

Czeszki w piątkowy wieczór przez pierwsze dwa sety nie były zbyt wymagającym rywalem dla podopiecznych trenera Jerzego Matlaka. Polki od początku dyktowały warunki gry, co znajdowało odbicie w wyniku. Zespół gości miał kłopoty z przyjęciem zagrywki. "Asem" skończyła pierwszego seta Aleksandra Jagieło.

W drugim też Polki robiły na parkiecie co chciały. Ciekawiej zrobiło się w trzeciej partii. Czeszki ani myślały kapitulować. Poprawiły blok, grę w obronie, wykorzystały "przestój" rywalek i wyszły na prowadzenie (12:8). Polki wyrównały na 13:13, ale później przewaga reprezentacji Czech nie podlegała dyskusji. Czwartego seta drużyna gości zaczęła od prowadzenia 3:0 i już do końca go nie oddała.

W tie-breaku Polki prowadziły 4:1, 6:2, i 10:6. Potem straciły cztery punkty z rzędu. To rozpoczęło finałowy horror, zakończony techniczną zagrywką przez Glinkę.

W sobotę Polska zagra z Chorwacją (14.45), a Serbia z Czechami (17.30).