Maciej Iwański bohaterem Legii Warszawa

W najciekawszym, sobotnim spotkaniu piłkarskiej Ekstraklasy GKS Bełchatów przegrał z Legią Warszawa 0:1. W pozostałych sobotnich meczach Cracovia pokonała Piasta Gliwice 3:2, Jagiellonia Białystok zremisowała bezbramkowo z Lechią Gdańsk, bezbramkowym wynikiem zakończył się także mecz Ruchu Chorzów z Koroną Kielce.

W pierwszej połowie dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki mieli gospodarze. W 32 minucie strzelał Nowak, obronił Mucha, dobijał Wróbel, a słowacki bramkarz głową obronił zespół przed stratą gola.

Po przerwie legioniści ruszyli do ataku, ale bełchatowianie znowu dwukrotnie zagrozili ich bramce. Jeszcze raz próbował Wróbel, a chwilę później piłkę po strzale Costly’ego zmierzającą w „okienko” efektownie wybił Mucha. W 78 minucie okazję miała Legia. Strzał Szałachowskiego obronił jednak Sapela.

Wynik rozstrzygnął się sześć minut później. Z 30 m z rzutu wolnego huknął Iwański, piłka przeleciała nad murem i wpadła prosto w „okienko” bramki gospodarzy.

GKS Bełchatów – Legia Warszawa 0:1 (0:0)
0:1 Maciej Iwański (84’)

Cracovia najwyraźniej chwyciła wiatr w żagle po wygranym derbowym pojedynku z Wisłą. Mecz rozpoczął się doskonale dla gospodarzy, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Drużyna „Pasów” wreszcie zagrała skutecznie i nie miała problemów z umieszczaniem piłki w siatce rywali. Przy prowadzeniu 3:1 krakowianie kontrolowali grę.

Cracovia – Piast Gliwice 3:2 (2:1)
1:0 Radosław Matusiak (4’), 1:1 Przemysław Łudziński (13’), 2:1 Michał Goliński (32’), 3:1 Mateusz Klich (72’), 3:2 Mateusz Kowalski (90’+3’)