LM: Zwycięstwo Resovii w kłębach dymu

Siatkarze Asseco Resovii pokonali na wyjeździe CSKA Sofia 3-1 (19, 16, -22, 22) w pierwszym meczu fazy play off 12 Ligi Mistrzów.

Pierwsze dwa sety należały zdecydowanie do siatkarzy Resovii. Jedynie w pierwszej partii tuż po drugiej przerwie technicznej przez moment można było mieć wątpliwości, czy polski zespół wygra seta. Bułgarzy doprowadzili bowiem do stanu 17-17, ale już po chwili Resovia prowadziła 4 punktami (22-18) i spokojnie wygrała. Drugi set bez historii, wygrany wysoko przez siatkarzy z Rzeszowa.

Kłopoty zaczęły się w secie trzecim. Nie dość, że rzeszowianie przeżywali kryzys (na pierwszą przerwę schodzili przegrywając 6-8), to skandalicznie zachowała się bułgarska publiczność. Odpalono race i w hali zrobiło się szaro od dymu. Po pierwszej przerwie technicznej sędziowie przerwali spotkanie. Zespoły na parkiet powróciły po ponad półgodzinnej przerwie. Hali nie wywietrzono, ale gra została rozpoczęta. Przerwa pomogła zespołowi CSKA. bułgarzy wygrali partię do 22.

Czwarty set należał jednak do rzeszowian. Tym razem oni wygrali do 22 i wywieźli cenne zwycięstwo. Rewanż za tydzień w Rzeszowie.