LM: Wygrana bielszczanek, porażka Organiki

inf. wł. / ŁK

W meczach drugiej kolejki Ligi Mistrzyń z udziałem polskich zespołów Aluprof Bielsko-Biała pokonał Dinamo Romprest Bukareszt 3:2 (-24, 19, -34, 16, 7), a RC Cannes ograł Organikę Budowlancyh Łódź 3:0 (12, 22, 24).

Siatkarki Aluprofu po raz kolejny stoczyły pięciosetowy pojedynek. Tydzień temu bielszczanki przegrały na wyjeździe ze Scavolini Pesaro, we wtorek zeszły z parkietu zwycięskie.

Początek meczu należał do zespołu gości, który skutecznymi blokami wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Po drugiej przerwie technicznej rumuńska drużyna prowadziła już 18:13. Zryw gospodyń pozwolił im wyrównać (22:22), ale w walce na przewagi lepsze były zawodniczki z Dinama.

W drugiej, bardzo wyrównanej partii lepszą końcówką wykazały się bielszczanki. Przy stanie 19:19 w pole zagrywki udała się Katarzyna Skorupa i nie zeszła z serwisu do końca seta, trudnymi serwisami rozbijając rywalki. Dzieła zniszczenia dopełniły udane ataki Joanny Frąckowiak.

Jeszcze bardziej zaciekła była; partia trzecia. Zwycięska drużyna musiała zdobyć aż 36 punktów, by przechylić szalę na swoją korzyść. Niestety, udało się to ekipie z Rumunii i Aluprof znów musiał gonić wynik. Na szczęście Dinamo nie wytrzymało kondycyjnie trudów seta i w następnej partii bielszczanki od początku prowadziły, zwyciężając do 16. Także tie-break potoczył się po myśli gospodyń. Aluprof przy zmianie stron prowadził już 8:5 i pewnie pokonał rywalki.

Drużyna RC Cannes nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem zdobywczyń Pucharu Polski. W pierwszym secie łodzianki tylko do pierwszej przerwy technicznej dotrzymywały kroku gospodyniom. Później Organika była tylko tłem dla świetnie grających Francuzek, przegrywając do 12. W kolejnych setach gospodynie grały juz znacznie spokojniej, pozwalając polskiej drużynie nawet na kilkupunktowe prowadzenie. Kiedy jednak zbliżał się koniec partii, przyspieszały i bez kłopotu wygrywały decydujące piłki. Ostatecznie RC Cannes pokonał Organikę 3:0.