LM: Trzecia wygrana Skry i porażka Węgla

Atakuje Bartosz Kurek (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
inf.wł/PR,ŁK

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali trzeci z rzędu pojedynek w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Na przeciwległym biegunie jest Jastrzębski Węgiel, który doznał trzeciej porażki.

Bełchatowianie pokonali na własnym parkiecie niemiecki VfB Friedrichshafen 3-0 (22, 21, 21). Mistrzowie Polski w trzech dotychczasowych spotkaniach nie tylko odnieśli komplet zwycięstw, ale nie stracili nawet seta. We wtorek łatwo nie było, a o rozstrzygnięciach poszczególnych partii decydowały ich końcówki. We wcześniejszych fazach żadnej z drużyn nie udawało się wypracowanie większej przewagi. Rewanż w Niemczech już w najbliższą niedzielę.

Jastrzębianie, by zachować szanse na wyjście z grupy musieli wygrać na wyjeździe z zespołem Budvanska Rivijera Budva. Czarnogórcy wygrali dwa pierwsze sety, ale walczący gracze Węgla zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Ostatecznie Jastrzębski Wegiel przegrał 2:3 (20, 26, -23, -24, 14).