LM: Trzecia wygrana Aluprofu Bielsko-Biała

inf.wł./PR

W piątej kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzyń Aluprof Bielsko-Biała pokonał na wyjeździe Dinamo Bukareszt 3-1 (16, 21, -25, 19). Było to trzecie zwycięstwo polskiego zespołu w obecnej edycji LM.

Po kilkunastu minutach pojedynku w Bukareszcie nic nie wskazywało na to, że siatkarki z Bielska-Białej mogą mieć jakiekolwiek problemy z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. Ale jeśli ktoś przypomni sobie męczarnie bielszczanek z 30 listopada, kiedy podejmowały Dinamo, to nie zdziwi się, że i tym razem łatwo było tylko na początku.

Pierwszą partię polski zespół wygrał szybko do 16. Kłopoty zaczęły się w secie drugim. Bielszczanki na początku odskoczyły na 4 punkty, póżniej powiększyły przewagę do punktów sześciu i prowadziły 19-13. Gdy wydawało się, że set jest wygrany, rumuński zespół odrobił cztery punkty straty. Przegrywał już tylko 21-23. Końcówka należała jednak do mistrzyń Polski.

Ale w trzeciej partii dominowały już siatkarki z Bukaresztu. Wygrywały 22-17 i popełniły ten sam błąd co bielszczanki przed kilkunatoma minutami. Zbyt wcześnie uwierzyły w zwycięstwo. A tymczasem zrobiło się 22-22. W dużej mierze doprowadzenie do remisu to zasługa wspaniale serwującej Katarzyny Skorupy. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy rumuńskiej, która wygrała 27-25.

Czwarta partia zaczęła się od prowadzenia Dinamo 3-1. Później zdeterminowane bielszczanki przęjeły inicjatywę. I nie oddały jej do końca. Wygrały 25-19.