Liga Mistrzyń: Porażka Aluprofu w Bielsku

W pierwszym meczu rundy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzyń Aluprof Bielsko-Biała przegrał z VakifGunes TTelekom Stambuł 1:3 (-18, 22, -18, -21). Porażka stawia bielszczanki w niesamowicie trudnej sytuacji przed rewanżem, który rozegrany zostanie w stolicy Turcji.

Zespół gości do zwycięstwa poprowadziła Małgorzata Glinka. W inauguracyjnym secie zawodniczki z Bielska przestały grać po pierwszej przerwie technicznej. Szybko zrobiło się 20:13 dla przyjezdnych i kwestia wygrania pierwszej partii była rozstrzygnięta. Gospodynie zabrały się do pracy w drugim secie, szybko wyszły na prowadzenie i doprowadziły do wyrównania w setach. Także początek trzeciej partii należał do Aluprofu, który po błędach rywalek wygrywał 10:7. Jednak już na drugiej przerwie technicznej to Turczynki były w lepszych humorach. Kilka błędów Polek i set zakończył się zwycięstwem VakifGunes do 18. Zdenerwowane gospodynie usiłowały walczyć, ale kilka udanych akcji Glinki w decydujących momentach czwartej partii zadecydowało o losach meczu. VakifGunes TTelekom Stambuł wygrał 3:1 i przed rewanżem u siebie wydaje się być murowanym kandydatem do awansu.