Liga Mistrzów: Trzecie zwycięstwo Resovii

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wygrali w Stambule z B. Sehir Belediyesi 3:1 (25:13, 25:16, 21:25, 25:21) w meczu 3. kolejki grupy F Ligi Mistrzów. To trzecie zwycięstwo wicemistrzów Polski w tych rozgrywkach. Przed tygodniem wygrali w Paryżu 3:1 z Paris Volley, a wcześniej we własnej hali ze słoweńskim ACH Volley Bled 3:2.

Gospodarze dominacje Resovii próbowali zatrzymać tylko w drugiej części trzeciego i momentami w czwartym secie. Goście byli szybsi i skuteczniejsi. Szczególnie było to widoczne w pierwszej partii, którą drużyna z Rzeszowa wygrała różnicą 12 punktów. W znacznej mierze była to zasługa Fina Mikko Oivanena, który w latach 2007-08 grał w lidze tureckiej. Dobrze wypadli także m.in. Ardo Kreek i Marcin Wika. W drugim secie było podobnie. Turcy skuteczną walkę nawiązali dopiero w połowie trzeciego seta, który wygrali. W ostatnim rywalizacja była wyrównana, a Resovia nie oddała już zwycięstwa.