Liga Mistrzów: Skra wygrywa na wyjeździe

Dla siatkarzy PGE Skry Bełchatów wyjazdowe spotkanie z zespołem Radnicki Kragujevac miało być jednym z łatwiejszych w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Gospodarze przegrali z mistrzami Polski 0:3 (-23, -28, 23), ale bełchatowianie musieli się sporo natrudzić, by wygrać.

Cały pierwszy set trwała wyrównana walka przy minimalnym prowadzeniu Polaków. Ambitni gospodarze nie pozwalali mistrzom Polski na spokojne rozgrywanie ataku. Na szczęście w trudnych momentach klasę pokazywał Mariusz Wlazły. Ostatecznie Skra wygrała seta do 23.

Jeszcze bardziej zacięta była druga partia, zakończona dramatyczną walką na przewagi. Jako pierwsi szanse na wygranie tej odsłony mieli gospodarze, ale ich serwis poszybował w siatkę. W odpowiedzi dwa punkty zdobyli bełchatowianie i to oni mieli piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. Po asie serwisowym ekipa Radnickiego mogła przechylić szalę na swoją korzyść, ale na przeszkodzie stanął Daniel Pliński. W kolejnej akcji pomylili się gospodarze, a szczelny blok Stefana Antigi i Łukasza Możdżonka zakończył seta.

W trzeciej partii wydawało się, że Serbowie zdobędą duży punkt. Gospodarze prowadzili 16:12, a po chwili 18:15, ale w końcówce opadli z sił. Goście doprowadzili do remisu po 21, by w następnej akcji wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca seta i meczu.