LE: Wysoka porażka pogromców Wisły Kraków

Oprócz spotkania Dnipro Dniepropietrowsk z Lechem Poznań o awans do Ligi Europejskiej rywalizowano na 36 stadionach. W składach drużyn nie zabrakło Polaków.

W barwach Palermo całe spotkanie rozegrał Kamil Glik, a jego drużyna pokonała u siebie słoweński NK Maribor 3:0.

W meczu Celtic Glasgow - FC Utrecht (2:0) bramki gospodarzy bronił Łukasz Załuska. Z kolei Arkadiusz Głowacki rozegrał całe spotkanie w zespole Trabzonsporu, który uległ na wyjeździe Liverpoolowi 0:1.

Borussia Dortmund pokonała pogromcę Wisły Kraków Karabach Agdam 4:0, ustalając wynik już do przerwy. W zespole gospodarzy wystąpili Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski, ale tylko pierwszy z nich zagrał cały mecz. Błaszczykowski opuścił boisko w 50. minucie, natomiast dwadzieścia minut później na murawie pojawił się Lewandowski.

W meczu FC Vaslui - OSC Lille (0:0) w drużynie gości do 35. minuty grał Ludovic Obraniak.

Obrońca PAOK Saloniki Mirosław Sznaucner oglądał z ławki rezerwowych zwycięski mecz jego drużyny z Fenerbahce Stambuł (1:0)

Ostatni zespół rosyjskiej ekstraklasy Sybir Nowosybirsk pokonał u siebie PSV Eindhoven 1:0. Tym razem w bramce gospodarzy zabrakło Wojciecha Kowalewskiego, natomiast Bartłomiej Grzelak cały mecz spędził na ławce rezerwowych rosyjskiego zespołu.

W spotkaniu Bayeru Leverkusen z Tawriją Symferopol (3:0) wynik ustalił w ostatniej minucie słynny pomocnik Michael Ballack (gol z rzutu karnego), który latem wrócił do Niemiec po występach w Chelsea Londyn.

Rewanżowe spotkania odbędą się za tydzień. Zwycięzcy rywalizacji zakwalifikują się do fazy grupowej LE.