LE: Remis potencjalnych rywali Lecha

inf. wł./ŁK

Remisem zakończyło się spotkanie potencjalnych ćwierćfinałowych rywali Lecha Poznań. W meczu Sparty Praga z Liverpoolem bramek nie było, nie zabrakło ich za to w innych spotkaniach 1/16 finału Ligi Europejskiej.

Pecha miał w meczu z Ajaxem Amsterdam polski obrońca Anderlechtu Bruksela Marcin Wasilewski. Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:0. "Wasyl" miał po przerwie szansę wyrównać wynik rywalizacji, jednak strzał Polaka z rzutu karnego przeszedł nad poprzeczką. Do końca spotkania belgijska drużyna straciła jeszcze dwie bramki i jej szanse na awans w perspektywie rewanżu w Amsterdamie są iluzoryczne.

W zremisowanym przez OSC Lille meczu z PSV Eindhoven wystąpił Ludovic Obraniak. Reprezentant Polski w pierwszej połowie zapisał się żółtą kartką. Gospodarze do 83. minuty prowadzili 2:0, by stracić dwie bramki w odstępie niespełna 120 sekund.

Wyniki:
Rubin Kazań - Twente Enschede 0:2 (0:0)

0:1 de Jong (77'), 0:2 Wisgerhof (88')

Metalist Charków - Bayer Leverkusen 0:4 (0:1)

0:1 Derdiyok (23'), 0:2 Castro (72'), 0:3 Sam (90'), 0:4 Sam (90')

Napoli - FC Villarreal 0:0

Anderlecht Bruksela - Ajax Amsterdam 0:3 (0:1)

0:1 Alderweireld (32'), 0:2 Eriksen (59'), 0:3 El Hamdaoui (68')

Besiktas Stambuł - Dynamo Kijów 1:4 (1:1)
0:1 Vukojević (27'), 1:1 Quaresma (37'), 1:2 Szewczenko (50'), 1:3 Yussuf (56'), 1:4 Husyev (90' - rzut karny)

Benfica Lizbona - VfB Stuttgart 2:1 (0:1)

0:1 Harnik (21'), 1:1 Cardozo (70'), 2:1 Jara (82')

BATE Borysów - Paris St. Germain 2:2 (1:1)
1:0 Renan (16'), 1:1 Erdinç (30'), 2:1 Gordeychuk (81'), 2:2 Luyindula (89')

Glasgow Rangers - Sporting Lizbona 1:1 (0:0)
1:0 Whittaker (66'), 1:1 Fernandez (89')

Sparta Praga - FC Liverpool 0:0

FC Basel - Spartak Moskwa 2:3 (2:0)
1:0 Frei (36'), 2:0 Streller (41'), 2:1 Kombarow (61'), 2:2 Dziuba  (70'), 2:3 Ananidze (90'+2)

Young Boys Berno - Zenit St. Petersburg 2:1 (0:1)
0:1 Lombaerts (20'), 1:1 Lulic (46'), 2:1 Mayuka (90'+4)

PAOK Saloniki - CSKA Moskwa 0:1 (0:1)
0:1 Necid (29')

FC Sevilla - FC Porto 1:2 (0:0)
0:1 Rolando (58'), 1:1 Kanoute (65'), 1:2 Guarin (85')

OSC Lille - PSV Eindhoven 2:2 (2:0)
1:0 Gueye (6'), 2:0 de Melo (31'), 2:1 Bouma (83'), 2:2 Toivonen (84')