LE: Asysta i żółta kartka Lewandowskiego

Poza najbardziej interesującym kibiców w Polsce spotkaniem w Turynie, rozgrywki Ligi Europejskiej zainaugurowano jeszcze na 23 stadionach. Z Polaków występujących poza granicami naszego kraju najwięcej powodów do radości mieła "trójka muszkieterów" z Dortmundu.

Pojedynek Karpat Lwów z Borrusią Dortmund długo miał bardzo podobny przebieg do konfrontacji Lecha z Juventusem. Goście z Niemiec prowadzili już 2:0, by tuż przed przerwą stracić bramkę. Po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie 3:2, ale w 87. minucie gola wyrównującego zdobył Barrios, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo zapewnił gościom Gotze.

W podstawowym składzie Borussi nie wybiegł żaden z trójki reprezentujących jej barwy Polaków. Po godzinie gry na boisku pojawili się Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski, wprowadzając trochę ożywienia w poczynania ofensywne gości. Były napastnik Lecha Poznań asystował przy wyrównującej bramce Barriosa, a wcześniej został ukarany żółtą kartką. Łukasz Piszczek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Atmosferę meczu zepsuły wiadomości o starciach miejscowych pseudokibiców z kibicami z Dortmundu, do których doszło poza stadionem. Z pierwszych informacji wynika, że są ranni.

Z pozostałych spotkań uwagę zwraca zwycięstwo pogromców "Kolejorza" w eliminacjach Ligi Mistrzów - Sparty Praga. Czesi wygrali u siebie z drużyną Kamila Glika - US Palermo. Polski obrońca zagrał od pierwszej minuty. Sukces odnieśli też piłkarze Arisu Saloniki, którzy w eliminacjach LE odprawili Jagiellonię Białystok. Grecy ograli u siebie Atletico Madryt 1:0. Lille OSC Ludovica Obraniaca przegrało u siebie ze Sportingiem Lizbona 1:2, a Francuz z polskim paszportem zagrał cały mecz. PAOK Saloniki, w którym wystąpił Mirosław Sznaucner zremisował na wyjeździe z FC Brugge 1:1, a Polak w 54. minucie został ukarany żółtą kartką.

Grupa B
Aris Saloniki - Atletico Madryt 1:0 (0:0)
1:0 Javito (59')
Bayer Leverkusen - Rosenborg Trondheim 4:0 (2:0)
1:0 Helmes (4'), 2:0 Reinartz (38'), 3:0 Helmes (58'), 4:0 Helmes (61')

Grupa C
Levski Sofia - KAA Gent 3:2 (1:1)
0:1 Azofeifa (23'), 1:1 Joaozinho (42'), 1:2 Suler (48'), 2:2 Dembele (60'), 3:2 Greene (84')
Lille OSC - Sporting Lizbona 1:2 (0:2)
0:1 Vukcević (11'), 0:2 Postiga (34'), 1:2 Frau (57')

Grupa D
Club Brugge - PAOK Saloniki 1:1 (0:0)
1:0 Kouemaha (61'), 1:1 Malezas (78')
Dinamo Zagrzeb - Villarreal CF 2:0 (1:0)
1:0 Rukavina (18'), 2:0 Sammir (80')

Grupa E
Dynamo Kijów - BATE Borysów 2:2 (2:1)
0:1 Rodionov (3'), 1:1 Milewskij (34'), 2:1 Eremenko (44'), 2:2 Nekhaychik (54')
AZ Alkmaar - Sheriff Tiraspol 2:1 (1:0)
1:0 Gudmundsson (14'), 1:1 Moreno (68' - br. samobójcza), 2:1 Jaliens (83')

Grupa F
Sparta Praga - US Palermo 3:2 (1:1)
1:0 Wilfried (17'), 1:1 Maccarone (38'), 2:1 Kladrubski (68'), 3:1 Kadlec (75'), 3:2 Hernandez (83')
FC Lausanne - CSKA Moskwa 0:3 (0:1)
0:1 Vagner Love (22'), 0:2 Ignaszewicz (68'), 0:3 Vagner Love (80 - rzut karny)

AEK Ateny - Hajduk Split 3:1 (1:1)

1:0 Djebbour (12'), 1:1 Ibricić (29' - rzut karny), 2:1 Liberopoulos (65'), 3:1 Scocco (89')

0:1 Kerzakov (8'), 0:2 Kerzakov (33'), 0:3 Kerzakov (44'), 1:3 Juhasz (66')

Grupa H

0:1 Andreasen (44'), 1:1 Arizmendi (51'), 2:1 Rios (81')

1:0 Cacau (23' - rzut karny), 2:0 Gentner (59'), 3:0 Tasci (90'+1)

PSV Eindhoven - Sampdoria Genua 1:1 (0:1)

0:1 Cacciatore (25'), 1:1 Dzsudzsak (90')

0:1 Edmar (24'), 0:2 Xavier (34'), 0:3 Edmar (74'), 0:4 Fininho (77'), 0:5 Valijajev (89')

Grupa J

0:1 Sahin (12' - rzut karny), 0:2 Gotze (27'), 1:2 Golodjuk (44'), 2:2 Kopoloviets (52'), 3:2 Kozhanov (78'), 3:3 Barrios (87'), 3:4 Gotze (90'+2)

0:1 Nene (76')

SSC Napoli - FC Utrecht 0:0 (0:0)

1:0 Cole (1'), 1:1 Tanase (13'), 2:1 N Gog (55' - rzut karny), 3:1 Lucas (81'), 4:1 N Gog (90'+1)