Lamy Chappuis wygrał kombinację norweską

Chappuis wygrał kombinację norweską (fot. EPA/BARBARA GINDL)
PAP / ad

Francuz Jason Lamy Chappuis triumfował w kombinacji norweskiej podczas narciarskich mistrzostw świata w Oslo (duża skocznia, bieg na 10 km). Kolejne miejsca na podium zajęli Niemcy - Johannes Rydzek i Eric Frenzel. Najlepszy z Polaków Paweł Słowiok był 42.

Prowadzący po konkursie skoków Haavard Klemetsen uplasował się na czwartej pozycji. Norweg, który uzyskał na skoczni 133,5 m, wystartował do biegu z przewagą sześciu sekund na drugim zawodnikiem (Lamy Chappuis - też 133,5 m, ale niższe noty punktowe).

Klemetsen szybko jednak roztrwonił przewagę, a w środkowej części trasy dał się również dogonić dwóm Niemcom.

Ostatecznie Lamy Chappuis - mistrz olimpijski z Vancouver - wygrał z przewagą 6,7 s nad Rydzekiem i 7 s nad Frenzelem. Klemetsen stracił aż 37,6 s. Jeszcze większe straty zanotował trzeci po skokach Austriak Wilhelm Denifl, który ostatecznie zajął dopiero 19. miejsce.

Z trójki Polaków tylko Słowiok poprawił swoją lokatę (po skokach był 45., awansował o trzy pozycje).

To były drugie indywidualne zawody w kombinacji norweskiej rozegrane w Oslo. W minioną sobotę zawodnicy rywalizowali na średniej skoczni. Wówczas najlepszy okazał się Frenzel, który łącznie ma już trzy medale tegorocznych MŚ (złoty i brązowy indywidualnie oraz srebrny drużynowo).

Wyniki kombinacji norweskiej metodą Gundersena (skocznia HS-134, bieg na 10 km):