KMŚ: Najłatwiejszy mecz grupowy Skry

Pewni już awansu do półfinału klubowych mistrzostw świat siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali w ostatnim meczu fazy grupowej egipską drużynę Al-Alhi 3:0 (13, 10, 22).

Dla bełchatowian było to najłatwiejsze spotkanie w grupie. W dwóch pierwszych setach grający z wielką swobodą mistrzowie Polski rozbili Egipcjan. W trzeciej partii na boisku pojawiła się druga szóstka Skry i pojedynek zrobił się bardziej wyrównany. Rywale bełchatowian zdołali nawet wyjść na prowadzenie 19:17, ale bardzo dobre zagrywki Marcina Możdżonka przywróciły podopiecznym Jacka Nawrockiego przewagę. Ostatecznie Skra wygrała seta do 22 i cały mecz 3:0.

Przeciwnikiem bełchatowian w półfinale będzie nieoczekiwanie argentyński zespół Drean Bolivar, który pokonał 3:1 Dynamo Moskwa.