Klubowe MŚ: Inter Mediolan zagra w finale

Piłkarze Interu Mediolan awansowali do finału klubowych mistrzostw świata, które odbywają się w Abu Zabi (ZEA). W półfinale pokonali południowokoreański Seongnam Ilhwa Chunma 3:0 (2:0). W sobotę zagrają o tytuł z TP Mazembe (DR Kongo).

Losy meczu rozstrzygnęły się bardzo szybko. Już po 32 minutach zwycięzcy europejskiej Ligi Mistrzów prowadzili 2:0 po golach Dejana Stankovica i kapitana Javiera Zanettiego. Po przerwie wynik ustalił Diego Milito - ten sam, który w majowym finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium (2:0) zdobył oba gole.

W innym meczu rozegranym w środę piłkarze meksykańskiego klubu CF Pachuca zapewnili sobie piąte miejsce. Pokonali zespół gospodarzy - Al Wahda w rzutach karnych 4:2. Po dogrywce był remis 2:2.

Już we wtorek awans do finału wywalczyli piłkarze TP Mazembe. Drużyna z Demokratycznej Republiki Konga wygrała z brazylijskim Internacionalem Porto Alegre 2:0 (0:0).