Jastrzębski Węgiel nie dał rady w Niemczech

W meczu grupy E siatkarskiej Ligi Mistrzów Jastrzębski Wegiel przegrał w Niemczech z VfB Friedrichshafen 1:3 (24:26, 23:25, 25:22, 17:25).

Obie drużyny przystępowały do środowego meczu z innych pozycji. Gospodarze wygrali wcześniej dwa mecze nie tracąc seta, jastrzębianie doznali dwóch porażek. "Zagramy z niebezpiecznym rywalem" - ostrzegał przed spotkaniem trener gości Roberto Santilli. Nie pomylił się. Jego drużyna przegrała, a Niemcy - choć popełnili mnóstwo błędów - oddali tylko seta.

Kiedy w pierwszej partii Jastrzębski Wegiel prowadził 24:22 wydawało się, że nie może przegrać. Okazało się, że jednak jest to możliwe. Trener gospodarzy wziął "czas" i ...jego zawodnicy zdobyli cztery punkty z rzędu. Podobnie wyglądał set drugi. Niemcy mylili się w zagrywce, popełniali inne błędy, ale w kluczowych momentach potrafili odrobić straty, głównie, dzięki bardzo skutecznym Gyorgy Grozerowi i Joao Jose. Po ataku Igora Yudina goście prowadzili 16:13, potem nawet 23:21 i znów w koncówce pozwolili sobie odebrać wygraną.