IO: Wescott obronił tytuł, Polacy odpadli w 1/8

Amerykanin Seth Wescott zdobył złoty medal w snowboard crossie. Wyprzedził Kanadyjczyka Mike'a Robertsona. Trzeci był Francuz Tony Ramoin. Polacy dotarli do 1/8 finału.

Mateusz Ligocki i Maciej Jodko w kwalifikacjach zajęli odpowiednio 28 i 27 miejsce. Od 1/8 finału jeździ się już jednak nie na czas, a w czwórkach, z których dwóch najlepszych awansuje do kolejnej rundy.

W trzecim przejeździe 1/8 wystartował Mateusz Ligocki. Niestety, tuż po starcie nasz zawodnik przewrócił się i stracił szansę na rywalizację z trzema Austriakami. Z kolei w szóstym przejeździe rywalizował Maciej Jodko. Niewiele brakło, by Polak awansował do kolejnej rundy. Jednak o kilka metrów przegrał walkę z Kanadyjczykiem Drew Neilsonem. Ligocki sklasyfikowany został na 29 pozycji, a Jodko jedno miejsce wyżej.

Oprócz Polaków w 1/8 odpadli tacy faworyci jak Australijczyk Alex Pullin, Austriak Markus Schairer, czy Amerykanin Graham Watanabe. Dalej odpadł m.in. lider klasyfikacji PŚ Francuz Pierre Vaultier, wyprzedzony przez swojego rodaka Tony Ramoina i Kandyjczyka Mike'a Robertsona. Obok tych dwóch zawodników, do wielkiego finału zakwalifikowali się Amerykanie Nate Holland i Seth Wescott.