Gwardia ostatnia w Final Four Challenge Cup

Gwardia Impel Wrocław zajęła ostatnie, czwarte miejsce w turnieju finałowym rozgrywek Challenge Cup. W niedzielnym spotkaniu o trzecią lokatę wrocławianki uległy zespołowi Galatasaray Stambuł 0:3 (-17, -24, -13).

Początkowo wydawało się, że Gwardia zrehabilituje się za sobotnia porażkę w półfinale. Podczas pierwszej przerwy podopieczne Rafała Błaszczyka prowadziły 8:4. Jednak potem to siatkarki z Turcji przejęły inicjatywę i podczas drugiej przerwy to one miały 2 punkty przewagi. W końcówce dobra zagrywka Galatasaray wybiła rywalkom marzenia o nawiązaniu wyrównanej walki. Zacięty był za to drugi set, niestety i on zakończył się zwycięstwem na przewagi drużyny ze Stambułu. O trzeciej odsłonie lepiej zapomnieć. Zawodniczki Gwardii tak rozpamiętywały straconą szansę na wygranie wcześniejszego seta, że na pierwszą przerwę techniczną schodziły bez choćby jednego punktu! Ostatecznie przegrały seta do 13, a cały mecz gładko 0:3