Gol Matuszczyka, 85 minut i asysta Peszki

Adam Matuszczyk zdobył gola dla FC Koeln w sobotnim meczu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Niemiec, wygranym z Werderem Brema 3:0. Do 85. minuty w zespole gospodarzy grał Sławomir Peszko i zanotował asystę.

21-letni reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 33. minucie gry. To jego drugie trafienie w w tym sezonie. W drugiej połowie został ukarany żółtą kartką. Był na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.

Pozostałe dwa gole dla broniącej się przed spadkiem drużyny z Kolonii zdobył urodzony w Gliwicach reprezentant Niemiec Lukas Podolski. Przy jego drugiej bramce asystował Sławomir Peszko. Były zawodnik Lecha Poznań grał do 85. minuty. FC Koeln z dorobkiem 19 punktów zajmuje 15. miejsce w tabeli Bundesligi.