Euroliga: Koniec marzeń Prokomu Gdynia

Koszykarze Asseco Prokom Gdynia ulegli w wyjazdowym meczu Euroligi Partizanowi Belgrad 59:61. Mistrzowie Polski stracili szanse na awans do grona 16. najlepszych drużyn kontynentu.

By zachować możliwość wyjścia z grupy, podopieczni Tomasa Pacesasa musieli zwyciężyć różnicą co najmniej 8 punktów. Mecz w Belgradzie zaczęli jednak słabo, po pierwszej kwarcie przegrywając 8:15. Prokom prawie odrobił straty przed przerwą, a w końcówce trzeciej kwarty zdołał objąć prowadzenie. Pojawiła się szansa na sukces, ale koszykarze z Gdyni ją zmarnowali. Goście nie zdołali odskoczyć rywalom na więcej niż trzy punkty, a w końcówce meczu stracili i tę nikłą przewagę. Mieli jeszcze szanse na dogrywkę, ale pół sekundy przed końcem meczu punkty na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył Amerykanin James Gist.

Partizan Belgrad - Asseco Prokom Gdynia 61:59 (15:8, 12:18, 12:15, 22:18)