Drugie zwycięstwo Skry, Resovia lepsza u siebie

Po poniedziałkowym spotkaniu w Jastrzębiu bliżej tytułu MP są siatkarze Skry (fot. PAP/ Grzegorz Michałowski)

W trzecim, finałowym pojedynku siatkarskiej Plus Ligi Jastrzębski Węgiel przegrał na własnym parkiecie ze Skrą Bełchatów 0-3 (-22, -22, -25). W meczu o trzecie miejsce pierwsze zwycięstwo odniosła Resovia, która pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2 (-25, -18, 25, 23, 10).

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie zdołali uzyskać korzystnego rezultatu w pierwszym spotkaniu finału rozegranym na własnym parkiecie. Zaczęło się dobrze, od prowadzenia 3-0. Ale już po pierwszej przerwie technicznej bełchatowianie zaczęli łapać wlaściwy rytm i wyszli na prowadzenie. Wypracowali sobie 3-4 punktową przewagę i zwyciężyli do 22. Podobnie było w partii drugiej, z tym, że tu Skra prowadziła od początku.

Także w secie trzecim bełchatowianie zaraz odskoczyli od rywali. Końcówka była jednak niezwykle dramatyczna. Przy stanie 21-24 siatkarze Jastrzębskiego Węgla podjęli jeszcze jedną próbę. Udało się doprowadzić do remisu 24-24. Ale ostatnie słowo należało do Skry. Goście wygrali do 25 i prowadzą w finale 2-1 (gra się do trzech zwycięstw).

W meczu o trzecie miejsce Asseco Resovia pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i wywalczyła pierwsze zwycięstwo w walce o brąz. Stan rywalizacji 1-2 (do trzech zwycięstw).